Společnost MediaTek před pár dny oznámila čipovou sadu T830 pro routery a mobilní hotspoty. Nyní tchajwanský výrobce polovodičů představil procesor MediaTek Pentonic 700 pro prémiové a špičkové televizory. Loni společnost oznámila Pentonic 2000 pro televizory s rozlišením 8K. Nejnovější procesor nabízí řadu funkcí a je v podstatě ořezaným modelem Pentonic 2000.

Generální ředitel divize TV Business Unit společnosti MediaTek Alex Chen k uvedení procesoru Pentonic 700 uvedl:

Značky chytrých televizorů se mohou spolehnout na to, že Pentonic 700 jim poskytne neuvěřitelné zážitky, ať už spotřebitelé sledují videa nebo sportovní přenosy, hrají hry nebo používají televizor jako ovládací centrum pro svá další chytrá zařízení.

MediaTek Pentonic 700 – Specifikace

Procesor Pentonic 700 je určen pro chytré televizory s podporou až 4K rozlišení videa a obnovovací frekvencí až 144 Hz. Čipová sada nabízí vylepšení kvality obrazu pomocí umělé inteligence, Dolby Vision IQ, MEMC a HDR10+. Integrovaný APU Pentonic 700 podporuje technologie AI Super Resolution, AI-Picture Quality a AI-PQ Object Recognition společnosti MediaTek. MediaTek Pentonic rovněž podporuje WiFi-6E a připravovanou WiFi-7 a také připojení Bluetooth 5.0.

MediaTek Pentonic 700

MediaTek Pentonic má režim automatického snížení zpoždění HDM 2.1 (ALLM), který snižuje zpoždění displeje a zajišťuje plynulý herní zážitek. Také dostal do vínku podporu proměnlivé obnovovací frekvence 4K 144 Hz (VRR). Procesor disponuje režimy picture-by-picture (PbP) a picture-in-picture (PiP), které uživatelům umožňují sledovat živé sportovní přenosy nebo videochat při sledování aktuálního obsahu na jejich zařízeních.

Jak jsme již uvedli, Pentonic 700 přináší některé z vlajkových funkcí představených u modelu Pentonic 2000 za dostupnější cenu. Patří mezi ně vestavěný hardwarový dekódovací engine videa s podporou standardů HEVC, AV1 a AVS3 spolu se standardem VVC H.266. Výrobci OEM mohou navíc Pentonic 700 spárovat s řešeními bezdrátového připojení Filogic Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7 od společnosti MediaTek a nabídnout tak uživatelům vysokorychlostní připojení s velmi nízkou latencí.

Společnost uvádí, že chytré televizory s novým čipem Pentonic 700 by se měly dostat na trh do konce tohoto roku. V současné době společnost nesdělila jména OEM partnerů, kteří na trh vrhnou novou generaci chytrých televizorů s novým čipem.