Společnost Huawei se díky americkým sankcí výrazně propadla v úspěšnosti, a to zejména na globálních trzích. Na čínském trhu se zatím celkem drží a její hvězda tu stále září. A dokonce se chystá konečně představit svou prémiovou řadu Huawei Mate 50. Je ale velkou otázkou, zda se novým telefonům podaří navázat na výrazný úspěch modelů série Mate 40 z roku 2020. Podle nejnovějších informací budou ti, kteří očekávají prémiové telefony, zklamaní.

Odhadované parametry telefonu Huawei Mate 50

Na čínské síti se objevily specifikace, které tipaři přisuzují telefonu Huawei Mate 50. Na podporu 5G sítí si u tohoto modelu musíme nechat zajít chuť. Tento nedostatek je důsledkem omezení, které Huawei musí dodržovat v souvislosti se sankcemi. I když prý telefon pohání procesor Snapdragon 888, je omezen jen na 4G sítě. Další dva modely v řadě Mate 50 prý ale dostanou čipset Kirin 9000S. Huawei tento procesor sice ještě nepředstavil, ale má jít o vylepšený Kirin 9000, který je posledním vlajkovým čipsetem Huawei.

Dále tipaři odhadují, že Huawei Mate 50 dostane OLED displej z dílen společnosti BOE. Obrazovka má úhlopříčku 6,38 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jde tedy o poněkud menší displej, než na jaký jsme v současnosti u vlajkový telefonů zvyklí.

Telefony řady Mate byly vždy pověstné svou výbornou foto výbavou a atakovaly přední příčky v žebříčku DxOMark. Uvidíme, jestli tomu dostojí i model Huawei Mate 50. Dostane prý totiž trojitý hlavní fotoaparát a primárním 50 MPix snímačem. Jaké rozlišení mají další dva senzory tipaři nezmiňují. A u kamery nemůžeme také počítat s optikou Leica. Ovšem Huawei může společně s touto sérií představit i svou vlastní divizi X Mage, který prý nahradí společnost Leica. K posledním informacím o specifikacích modelu Mate 50 patří zpráva o konfiguraci pamětí. Operační paměť má prý 8 GB a interní paměť pak 128 GB nebo 256 GB. Telefon poběží na systému Harmony OS 3.