Etablovaní výrobci se sice nyní předhánějí v představovačkách svých vlajkových lodí, ale nejen drahé telefony mají na trhu své místo. Je stále mnoho uživatelů, kteří spíš sáhnou po levnějším stroji bez podpory 5G sítí. Značka Vivo v tomto směru na své fanoušky nezapomíná a má pro levnější modely vyhrazenou sérii Y, ve které se naposledy objevil například model Vivo Y02s. A včera došlo také na uvedení telefonu Vivo Y35.

Hlavní specifikace telefonu Vivo Y35

Telefon Vivo Y35 se stejně jako nedávno uvedený model Y02s objevil na stránkách značky pro malajsijský trh a jeho uvedení proběhlo v tichosti. Dost možná i proto, že nejde o prémiový telefon. Stejně tak se ani jeho design příliš neliší od vzhledu levného modelu Y02s. Nad displejem je malý kapkovitý výřez pro přední kameru, rámečky jsou širší a stejně tak i brada. Na zadním panelu je čtvercový modul fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem.

LCD obrazovka má úhlopříčku 6,58 palce, rozlišení 2408 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Jas dosáhl na 550 nitů a je tu i podpora barevného gamutu NTSC. Vivo Y35 pohání procesor Snapdragon 680, který nepodporuje 5G sítě. V rámci pamětí je tu jen jedna verze s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Výrobce ale přidal i 8 GB virtuální RAM a interní úložiště lze dále rozšířit pomocí microSD.

Telefon má baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh, která dokonce podporuje i rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, QZSS a USB-C. Snímač otisků leží na hraně přístroje. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Funtouch OS 12. Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem. Doplnily jej dva 2 MPix senzory pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 16 MPix. Vivo Y35 jde na trh v barvách Agate Black a Dawn Gold, prodeje již běží. Cena je nastavená na 1099 malajsijských ringgitů, což je v přepočtu zhruba 246 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.