Po skládacích telefonech Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4 včera Samsung představil také chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro. O těchto chronometrech se na síti mluví už poměrně dlouho, a to zejména o modelu Pro, který má odolné titanové pouzdro, větší baterii a zajímavé funkce. Ale ani standardní model hodinek není vůbec špatný.

Hlavní specifikace hodinek řady Samsung Galaxy Watch 5

Oba modely hodinek mají některé ze specifikací a funkcí stejné, ale v některých se naopak liší. Dá se říci, že design je v podstatě stejný. Samsung Galaxy Watch 5 i Watch 5 Pro mají kruhový displej a na pravé hraně těla leží dvě fyzická tlačítka pro rychlejší ovládání. V obou případech chybí otočná luneta, kterou měl loňský model Classic. Displej obou modelů kryje safírové sklo Sapphire Crystal, který výrobce použil u svých chronometrů poprvé. Toto sklo má o 60 % vyšší odolnost proti poškrábání. Hodinky mají odolnost do 5ATM a dále také odolnost podle certifikace IP68 a vojenského standardu MIL-STD-810H.

Další specifikací, která hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro spojuje je bioaktivní senzor společnosti Samsung. Tento snímač je kombinací tří zdravotních senzorů uložených v jednom. Díky tomu zvládá monitoring tepové frekvence, monitoring okysličení krve a úrovně stresu. Uživatelé mohou také monitorovat EKG a krevní tlak. Hodinky jsou vybavené infračerveným snímačem tělesné teploty, který nereaguje na teplotní výkyvy vzduchu.

Dalším společným rysem obou modelů je použitý procesor Exynos W920 s 1,5 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. A dále také operační systéme Wear OS 3.5 s nadstavbou One UI Watch 4.5. Konektivitu v obou případech zastupuje LTE, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4+5 GHz, NFC, GPS, Glonass, Beidou, a Galileo. Hodinky podporují rychlejší nabíjení a bezdrátové nabíjení na bázi WPC.

V čem se hodinky liší

A nyní se podíváme na specifikace, ve kterých se modely Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro liší. V první řadě je to pouzdro hodinek. U standardního modelu je vyrobeno z hliníkové slitiny, řemínek je klasický silikonový. Pro model má pouzdro vyrobené z titanové slitiny s řemínkem D-Buckle Sport.

Standardní model jde na trh ve dvou velikostech, a to 40 mm a 44 mm, kdežto Pro model má jen jednu velikost 45 mm. Watch 5 ve velikosti 44 mm a Watch 5 Pro mají Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,4 palce a rozlišením 450 × 450 pixelů. Standardní model ve velikosti 40 mm má také Super AMOLED displej, ale s úhlopříčkou 1,2 palce a rozlišením 396 × 396 pixelů. Ve všech případech je obrazovka barevná a podporuje Always On Display.

Samsung Galaxy Watch 5

Hodinky se liší i ve velikosti baterie. Watch 5 ve velikosti 44 mm mají 410 mAh baterii a velikost 40 mm dostala 284 mAh baterii. Pro model má akumulátor s kapacitou 590 mAh. A samozřejmě se jednotlivé modely liší i cenami. Protože už nyní běží jejich předběžné objednávky a prodeje začnou 26. srpna/augusta, podrobnosti o cenách najdete na stránkách společnosti Samsung. Ale můžeme přiblížit, že cena modelu Samsung Galaxy Watch 5 ve velikosti 40 mm ve verzi Bluetooth začíná na 280 dolarech, verze s LTE přijde na 330 dolarů. Model Watch 5 Pro ve verzi Bluetooth začíná na 450 dolarech a verze LTE pak na 500 dolarech.