“Káčková” řada telefonů Redmi je velmi populární. Každým rokem v této sérii vyjde několik modelů, které mají dobře vyvážený poměr cena/výkon a procházejí napříč snad všemi třídami. Letos už jsou na trhu modely Redmi K50 Gaming Edition, standardní model K50 a také model K50 Pro. Stále ale čekáme na telefon s těmi nejvyššími specifikacemi. Tipaři odhadovali, že jeho obchodní název bude Redmi K50 Ultra, ale nyní se zdá, že se výrobce spíše přikloní k názvu Redmi K50 Extreme Edition.

Co zatím o Redmi K50 Extreme Edition víme

Především není podle odhadů tipařů vyloučeno, že se telefon Redmi K50 Extreme Edition bude na některých trzích opravdu prodávat pod názvem K50 Ultra. Výrobce už také naznačil, že představovačka proběhne ještě v tomto měsíci, ale přesný termín neuvádí. Dále víme, že telefon dostane vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1.

Hovoří se i o 6,7 palcovém AMOLED displeji. Podle čerstvých informací, které najdeme na stránkách 91Mobiles má obrazovka rozlišení 2712 × 1220 pixelů. Je to sice neobvyklá kombinace, ale stále jde o FullHD+ rozlišení. Také prý půjde o první telefon řady K50, který má snímač otisků integrovaný do displeje.

Některé z dřívějších informací naznačovaly, že Redmi K50 Extreme Edition dostane 200 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu. Podle čerstvých zpráv to ale vypadá spíš na 108 MPix snímač Samsung Isocell HM6. S ním do páru půjde 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Díky testům Geekbench máme potvrzený Snapdragon 8+ Gen1 s 12 GB operační paměti. Ale na trh prý půjde i verze s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti a 12 GB RAM doplní 256 GB interního úložiště. Telefon má prý 5000 mAh baterii s podporou 120 W rychlého nabíjení a běží na operačním systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Předpokládáme, že Redmi už brzy začne avizovat další specifikace a snad také potvrdí termín představení.