Dnešek, zítřek i pozítří budou rozhodně zajímavé, alespoň co se týče uvedení nových telefonů. Na své si tak dnes večer přijdou zejména čínští fanoušci OnePlus, protože po odkladu dojde v Číně na uvedení telefonu OnePlus Ace Pro. Zítra nás novými produkty zahrne na akci Galaxy Unpacked společnost Samsung a čtvrtek je vyhrazen fanouškům Xiaomi. Včera na čínském Weibo jeden ze známých tipařů naznačoval, že Xiaomi chystá na 11. srpna/augusta velkou představovačku. A dnes tuto akci potvrdilo i samotné Xiaomi s tím, že uvedou telefon Xiaomi Mix Fold 2 a další produkty.

Lei Jun potvrdil představení telefonu Xiaomi Mix Fold 2

CEO společnosti Xiaomi nedávno uvedl, že 11. srpna bude mít výroční projev, ve kterém se podělí o dosažené úspěchy společnosti a také o další plány do budoucna. Samozřejmě pravidelná bilance je důležitá a proto se ji Xiaomi rozhodlo spojit s prezentační akcí. Dnes na svůj Weibo účet zavěsili upoutávku, že po projevu Leie Juna představí skládací telefon Xiaomi Mix Fold 2 a zároveň s ním i tablet Pad 5 Pro 12.4 a sluchátka Buds 4 Pro. Prezentace proběhne v Číně v 19 hodin tamního času.

O skládacím telefonu Xiaomi Mix Fold 2 jsme se zmiňovali už několikrát, přesto ale naťukneme některé z jeho specifikací. Především jde o vylepšené displeje, tedy jako o vnitřní, tak i ten vnější. Tipaři tvrdí, že obě obrazovky mají obnovovací frekvenci 120 Hz. Vnější displej je typu Samsung E5 AMOLED, kdežto vnitřní obrazovka je typu Samsung Eco² OLED a nabízí až o 25 % nižší spotřebu energie. Dále má vyšší propustnost světla, a to až o 33 %. Vnitřní obrazovka má rozlišení 2520 × 1080 pixelů a poměr stran 21:9.

O tabletu Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 zatím víme jen to, že má úhlopříčku obrazovky 12,4 palce a na zadním panelu má přepracovaný modul hlavního fotoaparátu. Primární senzor má údajně rozlišení 50 MPix. Můžeme očekávat i baterii s vyšší kapacitou. Chystaná sluchátka Buds 4 Pro jsou typu TWS s krátkou nožkou a atraktivní zlatou barvou, ve které je vyvedený i nabíjecí box. Zjevně tedy jde o prémiovou nositelnost. Další podrobnosti o těchto dvou produktech ale nejsou v této chvíli k dispozici.