Skládací telefony sice nezasáhly trh s takovou razancí jak analytici původně odhadovali, ale přesto mají na trhu své nezastupitelné místo. Navíc si o tuto položku rozšířilo své portfolio několik etablovaných společností, které je už s železnou pravidelností svým fanouškům nabízejí. Mezi ty hlavní producenty jednoznačně patří společnost Samsung, která navíc už zítra představí nové modely Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. A hned po nich spatří světlo světa i skládací telefon Xiaomi Mix Fold 2. Ovšem i značka Vivo prý připravuje svůj v pořadí už druhý skládací telefon.

Co o skládacím telefonu Vivo tvrdí tipaři

Nejdříve připomeneme, že svůj historicky první skládací telefon Vivo představilo letos na jaře. Vývoj telefonu prý trval čtyři roky a proto také skládací telefon Vivo X Fold patřil a stále patří mezi prémiové stroje. Pohání jej procesor Snapdragon 8 Gen1, má zajímavý design a solidní foto výbavou. A vlastně i další specifikace vypadají velmi dobře.

O tom, že Vivo chystá druhý skládací telefon a že zřejmě opět půjde o prémiové zařízení upozorňuje na čínské síti nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Telefon podle něj má opět velkou vnitřní obrazovku a menší sekundární displej. Má údajně i ultrazvukový snímač otisků v displeji. A to je celkem zajímavé, protože zatím všechny skládací telefony mají snímač otisků na hraně. A to i když jde o ultrazvukovou čtečku.

Tipař také tvrdí, že chystaný skládací telefon pohání vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1 a jeho obchodní název je prý Vivo X Fold S, což se ale zadá trochu krkolomné. Kromě tohoto stroje ale Vivo údajně pracuje i na dalším podobně koncipovaném telefonu, který se má ale sklápět vertikálně. Může mít tedy už známou véčkovou konstrukci. Samozřejmě v této chvíli jde pouze o nepotvrzené odhady tipaře, takže je berme jako vždy s rezervou a počkejme, zda něco oznámí samotná značka Vivo.