Značka Realme nás s důraznou intenzitou zásobuje chytrými telefony, nositelnostmi a dalšími produkty. Nezapomíná ale ani na svou nadstavbu Realme UI, kterou pravidelně aktualizuje. Vlajkové stroje a letos vydané telefony značky běží na uživatelském rozhraní ve verzi Realme UI 3.0. Vzpomeňme například na nedávno vydaný model Realme GT 2 Explorer Master Edition. Nadstavba je postavená na operačním systému Android 12 a značka ji připravila i pro své starší telefony.

Právě nyní je přichystaná otevřená beta verze nadstavby pro telefon Realme X3. Tento telefon debutoval v Indii v roce 2020 na konci června/júna. Telefon běžel na operačním systému Android 10, loni v květnu/máji dostal aktualizaci na Android 11 a nyní jej značka Realme chce aktualizovat na Android 12.

Jak aktualizovat na Realme UI 3.0

Pokud jste majiteli telefonu Realme X3 je tu pro vás otevřená beta verze nadstavby Realme UI 3.0 postavená na Androidu 12. Na stránkách komunity Realme najdeme oznámení, že otevřená beta verze běží už od 5. srpna/augusta. A najdeme tu i jednoduchý návod jak ji na telefon nainstalovat.

V prvé řadě si zálohujte svá osobní data a také data, o která byste neradi přišli. Samozřejmě je také potřeba brát ohled na to, že jde o otevřenou beta verzi, takže vše nemusí fungovat dokonale a instalací můžete ovlivnit běžné denní používání telefonu. Je také důležité, aby v úložišti telefonu bylo k dispozici více než 5 GB. Pak stačí přejít do Nastavení > Aktualizace software > Zkušební verze > Použít nyní. Před podáním žádosti o otevřenou beta verzi nadstavby se ujistěte, že váš telefon používá firmware s verzí RMX2081_11.C.13 / RMX2081_11.C.14, nebyl rootovaný a baterie je nabitá alespoň na 60 %. Další podrobnosti o instalaci otevřené beta verze Realme UI 3.0 najdete zde.