Společnost Motorola měla na začátek tohoto měsíce naplánovanou představovačku v Číně, kterou ale těsně před zahájením zrušila. Ať už bylo důvodem cokoli, musíme na telefony Moto X30 Pro a Razr 2022 nějakou chvíli počkat. Zdá se ale, že ne příliš dlouho. Před pár dny se na síti objevila lehce tajemná zpráva, že představovačka obou telefonů proběhne už 11. srpna/augusta. Navíc na JD.com byly v té době oba telefony ve stavu předběžných objednávek.

Nyní jsou stránky aktualizovány s tím, že jsou na nich zveřejněny některé z parametrů a také informace, že ceny telefonů stránky uvedou právě 11. srpna. To tedy skutečně potvrdilo i termín představovačky. A protože telefon Moto X30 Pro má nejen vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1, ale také skvělou foto výbavu, podíváme se dnes právě na ni. Sice o ní už něco málo víme díky certifikaci Tenaa, ale nyní je na stránkách e-shopu foto výbava podrobně rozebrána.

Jak vypadá hlavní kamera telefonu Moto X30 Pro

Ještě před tím, než si popíšeme hlavní fotoaparát potvrdíme, že Moto X30 Pro půjde na trh ve třech paměťových konfiguracích. První z nich má 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, druhá má 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti a třetí pak 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště. Stránky potvrdily i podporu rychlého nabíjení s výkonem 125 W a vylepšený systém chlazení.

A teď zpátky k hlavnímu fotoaparátu. Prodejní stránky uvádějí, že primární snímač Samsung Isocell HP1 má rozlišení 200 MPix a Moto X30 Pro je tak prvním telefonem s tímto senzorem. Velikost snímače je 1/1,22 palce s velikostí pixelů 2,56 µm. Senzor také podporuje nahrávání videa 8K/30fps. Primární senzor doplní 50 MPix širokoúhlý objektiv se záběrem 117°, který poslouží také jako makro objektiv. Poslední snímač, Sony IMX663, má rozlišení 12 MPix a funguje jako teleobjektiv se světelností f/1.6. A nesmíme zapomenout ani na přední 60 MPix kameru. Další podrobnosti se dozvíme už za pár dnů.