Loni v říjnu/októbri společnost Google představila telefony řady Pixel 6. Mezi fanoušky tyto stroje způsobily celkem poprask, protože je výrobce výrazně vylepšil. A to počínaje designem, který je moderní a atraktivní, přes vlastní procesor Tensor až po vylepšení softwaru. Všechny tyto atributy budou zachovány také u chystané série Pixel 7. Ale zdá se, že Google má v rukávu ještě jeden trumf.

Který z Google telefonů dostane keramické tělo?

Podle známého čínského tipaře, který si říká Digital Chat Station, Google ve spolupráci s čínskou firmou Foxconn pracuje na dvou neznámých vlajkových telefonech Pixel. O prvním z nich tipař tvrdí, že je klasický a ten druhý je prý skládací. Může tedy jít o dlouho avizovaný a stejně tak dlouho odkládaný model Pixel Notepad, který je prý koncipovaný ve stylu skládacího Galaxy Fold.

Prvním překvapením v tomto tipařově vyjádření je skutečnost, že Google opět spolupracuje s čínskou firmou, protože v roce 2020 přesunul výrobu telefonů Pixel do Vietnamu. Druhým překvapením je to, že jeden z telefonů dostane keramické tělo. Výrobce totiž už vyzkoušel jak plast, tak i sklo a kov. Ovšem keramiku zatím nepoužil. Pokud se tedy tipař nemýlí, možná se brzy dočkáme prvního Pixelu vyrobeného z keramických materiálů. A je pravděpodobné, že půjde spíš o klasický telefon, než o skládací model Pixel Notepad.

Spekuluje se o tom, že tím keramickým telefonem bude zařízení, které má interní označení Lynx a obchodní název může být Pixel 7 Ultra. Digital Chat Station dále dodává, že tento telefon má displej s rozlišením 2K a “dírou” pro přední kameru ve středu jeho horní části. Zmiňuje i snímač s rozlišením 50 MPix, který funguje jako teleobjektiv. Telefon prý pohání procesor Tensor druhé generace. Odhady tipaře sice vypadají slibně, ale berme je v této chvíli s rezervou, protože Google dosud nic nepotvrdil.