Telefony řady Pixel od Googlu jsou už nějaký ten pátek známy velmi solidními výsledky svých fotoaparátů. Na papíře obvykle parametry nevypadají nijak impozantně, ale v reálných testech fotoaparáty soupeří s mnohem dražšími soupeři. Ostatně Pixely nikdy nemíří přímo do high-end segmentu a jde o střední, nebo vyšší střední třídu. Aktuální modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro to naplňují do puntíku a zejména první z nich dává na frak dražší konkurenci. Jak ale dopadla v prestižních testech serveru DxOMark nejnovější odlehčená verze Pixel 6a ?

Už dopředu můžeme říct, že velmi dobře. Google Pixel 6a se po světě prodává bratru za nějakých 449 dolarů a za své peníze dostanete opravdu velmi solidní fotomobil se vším všudy. Testy na DxOMarku jsou poměrně podrobné a novému Pixelu se dostalo pořádné pozornosti. Dosažených 130 celkových bodů stačí na 21. pozici v žebříčku, jako suverénně nejlevnější telefon široko daleko. Stejného výsledku dosáhl třeba iPhone 13 nebo iPhone 12 Pro Max. Slušná společnost. To vše s pouhou dvojicí 12 Mpx senzorů, takže počet megapixelů opravdu není důležitý.

Za málo peněz hodně muziky

Recenzenti obecně chválili přesné a živé barvy snímků, stejně jako dobrou expozici a dynamickou škálu. Pochvaly se dočkala i stabilizace videa. Rezervy jsou pak v míře šumu, ztrátě detailů v horším osvětlení a obecně v absenci možností zoomu. Přece jen chybí telefoto senzor, ale znovu se musíme primárně podívat na cenovku telefonu. Je skoro zázrak, že Pixel 6a skoro dosahuje kvalit svých lépe vybavených sourozenců. Ostatně v kategorii telefonů za 400-600 dolarů je lepší opravdu jen Pixel 6. Pihou na kráse je pak jen slabší výkon selfie kamerky, ale to je úlitba bohům.

V testech dopadl velmi slušně i displej telefonu, i když samozřejmě trpí “jen” 60 Hz obnovovací frekvencí. I tak je ale 6.1-palcový FullHD+ OLED nadprůměrný a stačí ve své kategorii (opět $400-600) na hezké čtvrté místo. Je ty výtky ohledně špatné čitelnosti na přímém slunci nejsou zrovna lichotivé… Každopádně je Pixel 6a velmi zajímavý kousek a ocení ho fotografové, co mají hlouběji do kapsy.