Společnost Samsung sice za pár dnů představí své nové produkty, ale pracuje i na nových telefonech pro příští rok. Samozřejmě mluvíme o modelech řady Galaxy S23, které budou debutovat v prvním kvartálu příštího roku. Z celé série je asi nejzajímavější model Samsung Galaxy S23 Ultra a právě na něj se už několikrát tipaři zaměřili. Víme jak bude vypadat a také víme, že dostane stejný periskopický teleobjektiv jako jeho předchůdce. A dnes se podíváme na další detaily z jeho specifikací.

Baterie a procesor telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra

Na čínské síti se dočteme, že telefon Samsung Galaxy S23 Ultra dostane procesor Snapdragon 8 Gen2. Ten Qualcomm představí v listopadu/novembri letošního roku. Očekáváme, že je postavený na 4nm výrobní technologii a má jedno jádro Cortex-X3, dvě jádra Cortex-A720, dvě jádra Cortex-A710 a tři jádra Cortex-A510. Vše doplní GPU Adreno 740. O výrobu čipsetu se postarají slévárny TSMC.

Spekuluje se i o tom, že Samsung v příštím roce upustí od použití svého procesoru Exynos a model Samsung Galaxy S23 Ultra vydá jen v jedné verzi s čipsetem společnosti Qualcomm. Tipaři také mluví o baterii s kapacitou 5000 mAh. Akumulátor je tedy stejný jako u předchůdce. Je ale pravděpodobné, že se jeho výdrž zvýší právě díky čipsetu, který je energeticky úspornější. Zda bude telefon podporovat rychlé nabíjení s výkonem 45 W nebo ještě rychlejší není zatím zřejmé.

Z dřívějších zpráv víme, že telefon Galaxy S23 Ultra dostane zatím nevydaný foto senzor Isocell HP2 s rozlišením 200 MPix. Tento snímač má celkově lepší výkon než 200 MPix senzory Isocell H1 a HP3. Ovšem ani ty jsme dosud neviděli v žádném telefonu, ale to se brzy změní, protože senzor HP1 dostal telefon Moto Edge X30 Pro. V případě modelu Galaxy S23 Ultra primární snímač Isocell HP2 doplní 12 MPix širokoúhlý objektiv, 10 MPix periskopický objektiv s 3× optickým zoomem a 10 MPix periskopický snímač s 10× optickým zoomem. Přední kamera má údajně 40 MPix a podporu automatického ostření.