Už za pět dnů to vypukne. Ano, hovoříme o prezentační akci společnosti Samsung s názvem Galaxy Unpacked. Všichni dávno víme, že hlavními hvězdami večírku budou skládací telefony Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. Ovšem dojde i na uvedení dalších produktů. Jsou to v první řadě chytré hodinky série Galaxy Watch 5, ale na své představení čekají i sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 Pro. Jim se tipaři zatím příliš nevěnovali, takže se to dnes pokusíme napravit.

Odhadované specifikace sluchátek Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Pro informace o specifikacích sluchátek Samsung Galaxy Buds 2 Pro si zajdeme na německé stránky WinFuture, kde najdeme i jejich renderovaný snímek. Proto začneme designem sluchátek. Chystaná sluchátka vychází z designu modelu Galaxy Buds Pro z loňského roku. Žádné velké změny vzhledu proto nečekejme. Render ukazuje jednu z barevných variant, Zenith Grey.

A teď už pojďme k specifikacím. Tipaři tvrdí, že TWS sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 Pro mají 10 mm měniče a podporují Bluetooth 5.3 pro spárování s telefonem. Na každém jednotlivém sluchátku je několik mikrofonů pro optimální snímání hlasu a také pro potlačení okolního hluku. Je pravděpodobné, že Samsung přidal i “inteligentní” aktivní potlačení hluku (ANC). Kromě toho je tu prý vylepšená produkce audia ve studiové kvalitě nebo i digitální prostorové audio, které lze uživatelsky přizpůsobit.

Funkce HD Voice účinně oddělí hlas uživatele od ostatních ruchů při telefonních hovorech. Chystaným sluchátkům nechybí ani určitá odolnost podle certifikace IPX7, takže by neměl být problém je používat například za deště. Vylepšená je i výdrž baterie, která prý zvládne na jedno nabití až 8 hodin přehrávání hudby. V kombinaci s průběžným nabíjením v boxu se výdrž prodlouží až na 29 hodin. Nabíjecí box lze dobíjet přes port USB-C, ale také bezdrátově. Tipaři také odhadují, že po představovačce se sluchátka začnou prodávat 26. srpna/augusta. Na evropský trh půjdou v barvách Zenith Grey, Zenith White a Bora Purple s cenou 229 euro (5647 Kč).