Řada telefonů Redmi K50 už má pěkných pár členů, ale tvůrci ještě evidentně nehodlají přestat přidávat nové. Dnes se tak na čínské sociální síti Weibo objevil malý teaser, ve kterém se nám představil nový model Redmi K50 Extreme Edition. Při bližším pohledu ale zjistíme, že se o čistou novinku nejedná. Pod deštníkem názvu Extreme Edition se totiž schovává telefon, o kterém se původně spekulovalo jako o Redmi K50 Ultra nebo Redmi K50S Pro. A teaser nám potvrdil i to hlavní ohledně jeho výbavy.

Redmi K50 Extreme Edition tak opravdu dostane do vínku nový supervýkonný čipset Snapdragon 8+ Gen1. A firma přímo slibuje historicky nejvyšší výkon kousku z rodiny K50. Stejně jako radikální vylepšení jak po designové stránce, tak i s novým a ještě lepším vybavením. Teaser také hovoří i o rámcovém datu představení, i když se samozřejmě raději vyhýbá přesným dnům. Každopádně je více než pravděpodobné, že se novinky dočkáme ještě v průběhu srpna.

Redmi K50 Extreme Edition

Že by přece… ?

Označení telefonu ale teoreticky ještě stále nemusí být definitivní, protože jsme podobné veletoče viděli od Xiaomi i v minulosti. Už Redmi K30 Ultra se údajně mělo jmenovat Redmi K30S Extreme Commemorative Edition. A nakonec přece jen tvůrci zůstali u stravitelnější první varianty. Je tak možné, že se tento nový kousek nakonec dostane ven opravdu jako Redmi K50 Ultra. Ale ruku do ohně zatím raději nedáme ani za jednu z verzí názvu.

Každopádně ale určitě půjde čistě o čínskou záležitost a na globální verzi si budeme muset ještě počkat. Na druhou stranu jsou o globální verzi už i první zprávy a nejde tak jen o bohapusté spekulace. Teoreticky by se tak globální varianta Redmi K50 Extreme Edition měla nazývat Xiaomi 12T Pro. Ještě stále se někdo v chaosu Xiaomi/Redmi/POCO opravdu orientuje ? Kromě nového Snapdragonu má telefon dostat i další velmi slušnou výbavu. Ta bude prý obnášet třeba 120 Hz AMOLED panel, 200 Mpx fotoaparát nebo 120W nabíjení. Tak uvidíme.