Společnost Motorola měla na 2. srpna/augusta naplánovanou představovačku telefonů Moto Edge X30 Pro a skládacího Razr 2022. Ovšem z neznámých důvodů ji těsně před začátkem zrušila. Nejen že výrobce neuvedl důvody zrušení prezentace, ale ani nenaznačil její nový termín. Ihned se začalo spekulovat, že důvodem pro zrušení je rostoucí napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem, potažmo Spojenými státy. V ten den totiž Nancy Pelosiová, předsedkyně Sněmovny sněmovny reprezentantů Spojených státu, navštívila Tchaj-wan.

Moto Edge X30 Pro a Razr 2022 v prodeji už brzy

Na telefony Moto Edge X30 Pro a Razr 2022 si tedy budeme muset nějakou dobu počkat. A možná to nebude trvat ani moc dlouho. Telefony jsou už nyní na e-shopu Jingdong v předběžných objednávkách s uzávěrkou 11. srpna v 19:59. To by mohlo znamenat, že právě v tento den odstartují jejich prodeje.

Navíc i na čínském Weibo zveřejnil výkonný ředitel Lenovo Mobil China, pan Chen Jin, novou upoutávku na skládací telefon Moto Razr 2022. Na snímku vnější obrazovky jsou vidět hodiny nastavené na 14:00 a datumovka ukazuje 11. srpna. I tato nenápadná zmínka může naznačovat nový termín představení nejen skládacího Razru, ale i telefonu Moto Edge X30 Pro. Samozřejmě to ale nevnímejme jako jednoznačné potvrzení termínu představovačky a počkejme na něco, co bude vypadat oficiálně.

V závěru si ještě v rychlosti shrneme hlavní specifikace obou telefonů. Moto Razr 2022 má přepracovaný design bez výrazné brady. Vnitřní obrazovka má 6,7 palce a vnější 3 palce. Hlavní fotoaparát má dva snímače s rozlišením 50 MPix a 13 MPix. Narostla i kapacita baterie na 3500 mAh. A nesmíme zapomenout ani na procesor Snapdragon 8+ Gen1. Stejný procesor pohání i telefon Moto Edge X30 Pro. Tento model má také velký primární snímač hlavní kamery s rozlišením 200 MPix. Dále je tu baterie s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 125 W. Oba telefony běží na operačním systému Android 12.