Je asi zbytečné znovu připomínat, že si společnost Samsung na 10. srpna/augusta naplánovala svou velkou prezentační akci Galaxy Unpacked. Na ní kromě skládacích telefonů Z Flip 4 a Z Fold 4 představí i řadu chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 a několik dalších produktů. Přestože o hodinkách víme skoro všechno, včetně jejich designu, ještě jednou se na ně dneska podíváme. A to konkrétně na jejich nabíjení a jeho rychlost.

Jak rychle se hodinky Samsung Galaxy Watch 5 nabijí?

V letošní řadě hodinek najdeme dva modely. Konkrétně jde o Samsung Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro. Model Classic letos chybí. Ovšem oba letošní chronometry dostaly řadu vylepšení. Jedním z nich je například i větší baterie s delší výdrží u modelu Watch 5 Pro. A s akumulátorem jde ruku v ruce i nabíjení.

To prý letos bude rychlejší než loni. Alespoň to na Twitteru tvrdí tipař, který si říká Snoopy Tech. Výrobce prý k hodinkám řady Galaxy Watch 5 přibalí 10 W magnetickou nabíječku a díky tomu je nabíjení až dvakrát rychlejší než u loňských modelů chytrých hodinek. Tipař také sdílí snímky nabíječky s tím, že hodinky nabije z nuly na 45 % za 30 minut. Ovšem v případě modelu Watch 5 Pro je v této chvíli těžké odhadnout rychlost nabíjení, protože má baterii s vyšší kapacitou.

Snímky také ukazují, že kabel k nabíječce je typu USB-C, což je také posun ve srovnání s USB-A kabelem loňských modelů. A je tu i určitá výhoda v tom, že k nabíjení hodinek můžeme použít téměř každou nabíječku, která podporuje nabíjecí protokol PD. Ale je tu ještě jedna drobnost, kterou tipař neupřesnil. Obecně hovoří o hodinkách Samsung Galaxy Watch 5, ale z toho nezjistíme, zda toto rychlejší nabíjení podporují oba modely a nebo jen model Watch 5 Pro. Každopádně se to dozvíme už za necelý týden.