Společnost Motorola sice zrušila čínskou představovačku telefonů Edge X30 Pro a Razr 2022, ale na své fanoušky přesto nezapomíná. Hlavně v tom směru, že připravuje i další nové telefony a jeden z nich dokonce rozšíří stávající řadu Edge 30. V této sérii už Motorola vydala standardní model Edge 30 a také model Edge 30 Pro. Nyní chystá telefon s obchodním názvem Motorola Edge 30 Neo.

Specifikace telefonu Motorola Edge 30 Neo podle Geekbench

Už podle názvu můžeme tušit, že telefon Motorola Edge 30 Neo je jakousi odlehčenou verzí. To ostatně zjistíme i z testovacího výpisu Geekbench, protože právě těmito benchmarkovými testy už telefon prošel. Z výpisu je jasné, že telefon pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s označením „Miami“ a maximálním taktem 2,21 GHz. Ze zdrojového kódu zase vyčteme, že o grafiku se stará GPU Adreno 619. To vše dohromady ukazuje na procesor Snapdragon 695, případně na Snapdragon 750G.

Čipset při testech doplnilo 8 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že na trh půjdou i verze s jinou kapacitou RAM. Dále zjistíme, že Motorola Edge 30 Neo běží na operačním systému Android 12. V Single-core testu telefon nasbíral 664 body a ve více jádrovém testu pak 1848 bodů.

To jsou tedy specifikace, které odhalily testy Geekbench, ale tipaři k nim přidávají i další parametry. Především tvrdí, že model Edge 30 Neo je přejmenovaný model Edge 30 Lite. Ovšem ani tento telefon zatím výrobce nepředstavil. Kromě již zmíněných 8 GB operační paměti prý můžeme čekat i verzi s 6 GB RAM. Interní úložiště dostane také dvě verze, a to první se 128 GB a druhou s 256 GB. Očekává se i 6,28 palcový pOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále i baterie s kapacitou 4020 mAh a 30 W nabíjením. Hlavní fotoaparát je prý duální s 64 MPix a 13 MPix snímači a přední kamera má 32 MPix senzor. Představení telefonů údajně proběhne ve třetím čtvrtletí letošního roku.