V polovině července jsme se konečně dočkali vůbec prvního telefonu značky Nothing, tedy novému dítěti jednoho z otců zakladatelů OnePlus, Carla Pei. Ten má stále v mobilním světě velmi dobré jméno a fanoušci tak měli poměrně velká očekávání. Představený Nothing Phone (1) určitě nezklamal a předvedl některé velmi zajímavé designové prvky a vybavení. I když šlo “jen” o střední třídu, což možná některé fanoušky lehce zklamalo. Každopádně se hned vynořily i spekulace o možném dalším kousku této značky, konkrétně odlehčeném Nothing Phone (1) Lite.

Tyto spekulace konkrétně čerstvě přiživil server The Mobile Indian a i my jsme se včera těmito novinkami zabývali. Podle nich by ale Nothing Phone (1) Lite měl přijít o některé ikonické funkce “plnotučného” modelu. Záda telefonu by tak opět zůstala transparentní, ale šetřilo by se na LED podsvícení nebo možnosti bezdrátového nabíjení. Stejně tak se údajně hovořilo o absenci specializovaného rozhraní Glyph, které bylo jedním z hlavních taháků. Možná ale vše nakonec bude zcela jinak.

Všechno jsou to fake news…

K věci se totiž dnes vyjádřil i ten nejpovolanější, tedy šéf firmy Carl Pei. Na Twitteru jednoznačně okomentoval spekulace kolegů z Android Police jednoznačným a stručným “Fake news”. Což v dnešní době asi ani nemusíme nikomu překládat. Teoreticky sice mohlo jít jen o popření právě absence rozhraní Glyph a bezdrátového nabíjení, ale mnohem pravděpodobnější je jiné vysvětlení. Takže by asi fandové na Nothing Phone (1) Lite v dohledné době asi neměli čekat. I když jak všichni víme, situace na bojišti se může velmi rychle změnit…

Práce na dalším novém modelu ostatně nedávají smysl ani pro samotnou firmu. Nothing se totiž momentálně potýkají s kontrolou kvalitu u Nothing Phone (1). U některých kusů se totiž množí stížnosti na některé zásadní problémy a nedodělky. Takže se prozatím asi soustředí na jejich odstranění. Na druhou stranu prý ale značka pracuje hned na dvojici nových bezdrátových sluchátek. Ta by se měla nazývat Nothing Ear (1) Stick a Nothing Ear (2).