Jistě si vzpomenete, že společnost Qualcomm představila před koncem minulého měsíce dva procesory pro nositelnosti. Konkrétně to jsou čipsety Snapdragon W5 Gen1 a Snapdragon W5+ Gen1. Už při představovačce výrobce avizoval, že prví chytré hodinky s těmito procesory ještě letos uvedou společnosti Oppo a Mobvoi. Nu a hned druhý den Oppo potvrdilo, že chystá hodinky ze série Oppo Watch 3, které pohání právě první z uvedených čipsetů.

Odhadovaný termín představení Oppo Watch 3

Oppo sice potvrdilo přípravu hodinek Oppo Watch 3 s procesorem Snapdragon W5 Gen1, ale termín uvedení hodinek nezmínilo. Tipaři naznačovali, že na uvedení hodinek dojde na konci srpna/augusta a že nepůjde jen o jeden model, ale rovnou o celou řadu. A nyní nám dobře známý tipař Digital Chat Station na čínském Weibo krátce a úderně tvrdí, že představovačka proběhne překvapivě už 10. srpna. O případných specifikacích hodinek ale mlčí.

Každopádně jsou tu i další tipaři, kteří alespoň rámcově přiblížili některé z parametrů. Především tvrdí, že v sérii Oppo Watch 3 uvidíme celkem tři modely hodinek. Minimálně jeden z nich dostane novinkový procesor Snapdragon W5 Gen1. Dále se proslýchá, že hodinky budou podporovat funkci pro monitoring EKG a dostanou displej s technologií LTPO. Dokonce se mluví i o duálním čipu Apollo 4 Plus.

A aby toho nebylo málo, na síti se objevil i snímek dvou modelů chystaných hodinek. Prý jde o standardní Oppo Watch 3 a o Watch 3 Pro verzi. Celkově se dá říci, že design je prémiový. Oba modely mají větší obdélníkový displej s oblými rohy a hranami. Jeden z modelů má na pravé hraně korunku, druhý funkční tlačítka. Na levé hraně je zřejmě mřížka reproduktoru, což naznačuje, že by hodinky mohly podporovat i eSIM. Kromě toho tipaři odhadují, že na trh půjdou čtyři barevné varianty, jmenovitě černá, stříbrná, tmavě šedá a zlatá. Další podrobnosti o specifikacích a designu očekáváme už brzy.