V dnešní moderní době je veškerý multimediální obsah primárně streamovaný a na disk tak reálně ukládáte jen máloco. Centrem dění se tak v mnohým domácnostech staly TV boxy v obývacích pokojích, protože nabízí mnohem komfortnější uživatelský zážitek než samotné počítače. Jejich ceny jsou navíc jen zlomkem slušně vybaveného PC. Nemáte tak problém si doslova za pár stovek pořídit slušný kousek. Jeden takový pro vás máme i dnes, protože k nám z e-shopu Cafago dorazila slevová nabídka na TV box Q96HERO. A ten za podobné peníze určitě stojí za hřích.

TV box Q96HERO sází na výkon čipset Allwinner H616, který patří k těm modernějším. Jde o quad-core čipset s jádry Cortex-A53 a solidní grafikou Mali-G31. Do vínku také dostal 4 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, tedy dostatek i na náročnější používání. K televizi vše připojíte pomocí HDMI 2.0 portu a dostanete z něj hardwarovou akceleraci až 6K rozlišení se 30 fps. Dostanete i podporu nejpoužívanějších kodeků H.265 a VP9, tedy vše potřebné pro přehrávání klasického 4K obsahu. TV box umí i dual-band Wi-Fi a nabídne i 100M LAN port. Vše pak běží na systému Androidu 10. Samozřejmostí je i přiložené šikovné dálkové ovládání a subtilní líbivý design. Pod televizí tenhle kousek ostudu určitě neudělá.

Kolem a kolem jde o velmi slušně vybavený TV box, který zase o fous zlepší gadgetové vybavení vašeho obýváku. Navíc je TV box Q96HERO momentálně v akci na e-shopu Cafago za velmi příjemnou cenu, navíc s doručením zdarma z německého skladu. Za 33.99 euro opravdu solidní láce, na kterou se určitě minimálně mrkněte.