Značka Realme patří mezi dravé společnosti, které mají široký záběr produkce. Pravidelně uvádí své produkty nejen v Číně, ale expanduje i na další globální trhy. Jejím velkým odbytištěm je především Indie, kde má velkou fanouškovskou základnu. V poslední době tam představila například tablet Realme Pad X, několik nových AIoT produktů, chytré hodinky Watch 3 a také svůj první PC monitor.

Co pro nás chystá značka Realme

Při jedné z prezentačních akcí vyzpovídali pánové z portálu GSMArena generálního ředitele Realme India, pana Madhava Shetha. Zeptali se jej na plány na druhou polovinu letošního roku. Sheth prozradil, že do konce letošního roku toho chystají ještě hodně. V nejbližších měsících uvedou na indický trh minimálně čtyři nové produkty, včetně telefonu s podporou 5G sítí. Chystaný telefon bude prý relativně levný. Jeho cena se pohybuje mezi 10000 rupiemi (126 dolarů) až 15000 indickými rupiemi (190 dolarů).

K chystanému telefonu CEO Realme India dodal, že cenově dostupný telefon s podporou 5G sítí je vítaným rozšířením portfolia značky. A to zejména proto, že masivní rozšíření 5G signálu v Indii proběhne právě ve druhé polovině letošního roku. Sheth dále uvedl, že ve druhé polovině letošního roku počítá i s rychlejšími dodávkami telefonů. Celosvětová krize s nedostatkem čipů začíná totiž pomalu brzdit.

Toto oznámení může znamenat, že výrobce ještě do konce letošního roku oficiálně představí telefony číslované řady Realme 10 s tím, že budou najednou představeny všechny modely. Jak víme, uvedení telefonů série Realme 9 bylo postupné a v podstatě se také o půl roku opozdilo. A to právě v souvislosti s nedostatkem čipů. Uvedení nových telefonů z číslované řady se možná dočkáme už v říjnu/októbri před indickým svátkem Diwali. V závěru Sheth potvrdil, že chtějí ještě letos vstoupit do dvou až tří nových kategorií v segmentu zboží dlouhodobé spotřeby a právě o těchto produktech už brzy sdělí více informací.