Letos na jaře vydala společnost Oppo v Číně telefony řady Oppo Reno 8. Šlo o modely Reno 8, Reno 8 Pro a Reno 8 Pro Plus. Potom se telefony v lehce pozměněné formě dostaly i na globální trhy. A před dvěma měsíci se do Evropy podíval i model Reno 8 Lite. Je to ale rebrand čínské verze Reno 7 Lite 5G. Krátce na to tipaři avizovali, že v přípravách je i verze Oppo Reno 8Z. Telefon už prošel několika certifikacemi, jako je například NBTC a FCC a najdeme jej i na stránkách Indonesia Telecom. Proto se zdá, že jeho představení je na spadnutí.

Co zatím o modelu Oppo Reno 8Z víme

Ve výše uvedených certifikacích má telefon Oppo Reno 8Z kódové označení CPH2457 a se stejným označením prošel také nedávno benchmarkovými testy Geekbench. Testy potvrdily to, co jsme tušili už dřív, a to je procesor Snapdragon 695. Tento čipset má zřejmě Oppo v oblibě, protože jej použilo i u telefonů Reno 7 Lite, Reno 7Z, Oppo F21 Pro a Reno 8 Lite. Procesor má osm jader a grafiku Adreno 619.

V případě telefonu Oppo Reno 8Z čipset při výkonnostních testech doplnilo 8 GB operační paměti a také systém Android 12. K němu výrobce zřejmě přidá i nadstavbu ColorOS 12.1. V Single-core testu získal telefon 687 bodů a ve více jádrovém testu pak 1920 bodů.

Kromě výsledků testů se na stránkách NashvilleChatter objevily i snímky telefonu, které pocházejí z výpisu tchajwanské certifikace NCC. Z nich zjistíme, že design zadního panelu je velmi podobný tomu, který má i model Reno 7Z. V obdélníkovém modulu hlavní kamery pod sebou leží dva větší snímače, mezi nimi nalevo je třetí menší snímač a napravo leží LED blesk. A v podstatě stejný, ale renderovaný snímek, zveřejnil na Twitteru i tipař Evan Blass. Z dalších specifikací jmenujme baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. K tomu můžeme přidat i tři paměťové verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti a také 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. To je ale zatím vše, co víme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.