Společnost Google má docela hezkou tradici, které se už roky drží. Vždy na začátku podzimu, v říjnu/októbri, představí své telefony Pixel pro daný rok. A ani letos tomu zřejmě nebude jinak. Letos pro nás připravují modely Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Něco málo o nich už prozradili na své pravidelné vývojářské konferenci I/O a během posledních tří měsíců nás tipaři zásobovali dalšími informacemi o těchto strojích. Někteří dokonce naznačovali, že Google letos nové Pixely představí dřív, než bývá zvykem a předpokládaný termín představovačky stanovili na konec září/septembra.

Představovačka řady Google Pixel 7 opět v říjnu

Ovšem podle čerstvých informací, které najdeme na stránkách FrontPageTech, se zdá, že i letos dorazí nové Pixely v říjnu. Připomeňme, že pánové z FrontPageTech i loni přesně odhadli termín uvedení telefonů série Pixel 6, takže se jim i letos pokusíme věřit. Letos tvrdí, že předběžné objednávky modelů Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro odstartují už 6. října a vlastní prodeje začnou 13. října. Z toho vyvozují, že představovačka proběhne 6. října nebo možná o jeden dva dny dřív. Takže i letos Google vsadil na měsíc říjen.

I když tento termín výrobce zatím nepotvrdil, má na to ještě dost času. A vlastně dost času mají i tipaři, aby rozšířili stávající informace o specifikacích telefonů řady Google Pixel 7 o další detaily. Zatím víme, že chystané telefony mají v podstatě stejný design jako loňské modely. Stejný je i procesor Tensor, který je pohání, jen letos výrobce použije čipset Tensor druhé generace.

Samozřejmě můžeme počítat i s tím, že telefony Google Pixel 7 poběží jako první na operačním systému Android 13. Obrazovka modelu Pixel 7 Pro bude typu LTPO s podporou 120 Hz obnovovací frekvence. Naopak standardní model dostane obrazovku bez LTPO a bude podporovat obnovovací frekvenci 90 Hz. Také ve foto výbavě se telefony mírně liší. Standardní model má duální hlavní fotoaparát, kdežto Pro model má tři senzory, a to včetně periskopického teleobjektivu. Výrazných vylepšení se dostane i softwaru obou strojů. Ale počkejme, co dalšího objeví ještě před uvedením tipaři.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.