Značka Vivo připravuje další telefon ze své produktové řady Y. V této sérii najdeme telefony, které mají nižší specifikace základní třídy a proto i nižší cenu. Mezi stroji z této série, které jsou již v prodeji vzpomeňme například na model Vivo Y01, který se prodává i na českém trhu a nebo na Vivo Y77 5G ze začátku minulého měsíce. Dalším modelem bude Vivo Y02s. Má za sebou už certifikaci FCC a dokonce jej najdeme na globálních stránkách společnosti s některými z jeho specifikací.

Hlavní parametry telefonu Vivo Y02s

Vzhledem k tomu, že Vivo Y02s prošel certifikacemi a je zalistovaný na webu výrobce je pravděpodobné, že se jeho uvedení blíží. A je také pravděpodobné, že jej Vivo představí v tichosti, protože nejde o prémiový stroj. Ale i přesto se pojďme podívat, co od chystaného telefonu můžeme čekat.

Vivo Y02s má 6,51 palcový IPS LCD displej s rozlišením HD+ a 60 Hz obnovovací frekvencí. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Obrazovka je plochá a stejně tak zadní panel, hrany telefonu jsou mírně zakřivené. Záda jsou vyrobená z polykarbonátu. Velkým kompromisem pro udržení nízké ceny je ale procesor, který Vivo Y02s pohání. Jde totiž o postarší čipset Helio P35. Doplnily jej 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které je dále rozšiřitelné.

Co výrobce ubral na procesoru, to naopak přidal na baterii. Má kapacitu solidních 5000 mAh. Ovšem u levných telefonů nemůžeme očekávat nějaké super rychlé nabíjení. A proto i Vivo Y02s podporuje jen nabíjení s výkonem 10 W. Nabíjení baterie s touto kapacitou potrvá dlouho. Foto výbavu zastupuje hlavní fotoaparát. I když se může při prvním pohledu na fotoaparát zdát, že je duální, není tomu tak. Kameru totiž tvoří dva velké kruhy, kdy v tom prvním leží 8 MPix senzor a ve druhém LED blesk. Přední selfie kamera má 5 MPix. Dodejme ještě, že telefonu nechybí 3,5 mm audio jack a USB-C port a na trh půjde v barvách Vibrant Blue a Fluorite Black. Termín zahájení prodejů a cenu výrobce neuvádí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.