Značka Vivo si dává na čas s vydáním telefonů řady V25. O standardním modelu V25 a modelu V25 Pro se totiž mluví už od května/mája, kdy se právě V25 Pro objevil v databázi IMEI a tipaři odhadovali, že už brzy dojde na uvedení této řady. Pak tedy své odhady přehodnotili a mluvili o polovině července/júla. A jak víme, ani v průběhu minulého měsíce na představovačku nedošlo. Navíc se nyní v databázi Google Play Console objevil i další model s názvem Vivo V25e.

Specifikace Vivo V25e podle Google Play Console

Vivo V25e bude levnějším telefonem a proto i jeho specifikace budou poněkud nižší. Tou hlavní, kterou databáze uvádí je procesor z dílen MediaTek a jde konkrétně o čipset Helio G99. Je to zbrusu nový přírůstek do série Helio G, který je postavený na 6nm výrobním procesu, podporuje duální 4G VoLTE sítě a je spojený s grafikou Mali-G57 MC2. Databáze potvrdila i 8 GB operační paměti, ale na trh půjde zřejmě i verze se 4 GB RAM.

Displej telefonu Vivo V25e má rozlišení 2404 × 1080 pixelů, ale těžko říci zda se jedná o obrazovku typu LCD nebo AMOLED. Stejně tak není ve výpisu uvedená ani úhlopříčka, zato ale zjistíme, že jemnost je 440 ppi. Kromě toho je potvrzený i operační systém Android 12, který patrně doplní nadstavba FunTouch OS. Tolik tedy databáze Google Play Console o specifikacích a vzhledem k tomu, že je Vivo V25e zalistovaný i na stránkách EEC je pravděpodobné, že se bude prodávat i na evropském trhu.

Další specifikace se pokusíme odvodit z těch, které má model Vivo V23e, na který chystaný telefon naváže. Model V23e je na trhu od začátku letošního roku s 6,44 palcovým AMOLED displejem. Pohání jej procesor Dimensity 810, takže tomuto stroji nechybí podpora 5G sítí. Je tedy trochu zvláštní, že by Vivo jako novinku připravilo telefon, který je horší než jeho předchůdce. Ale je docela možné, že u Vivo V25e chystá i 5G verzi. K dalším možným specifikacím může patřit i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 33 W nabíjení. Ale to opravdu jen spekulujeme. Počkejme proto, co o chystaném stroji prozradí výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.