Už za dva dny dojde na globální uvedení telefonu OnePlus 10T a na čínskou představovačku telefonu OnePlus Ace Pro. Jak víme, oba telefony jsou v podstatě stejné, podle trhů se změní pouze jejich obchodní název. V obou případech jde o vlajkové stroje, které pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 a výrobce se zde soustředil na jejich výkon. OnePlus už také podrobněji avizoval jak na tom jsou telefony s foto výbavou. Zmínil i to, proč jim chybí Alert Slider.

Kapacita baterie a výkon nabíjení telefonu OnePlus 10T

Nyní na stránkách OnePlus Community najdeme podrobnosti o kapacitě baterie a výkonu nabíjení telefonu OnePlus 10T. O těchto parametrech se totiž zatím jen spekulovalo a proto případní zájemci o koupi můžou mít nyní jasno. Výrobce potvrdil, že kapacita akumulátoru dosáhla na sympatických 4800 mAh. Je sice o 200 mAh nižší než u modelu OnePlus 10 Pro, který má 5000 mAh baterii. Ovšem výrobce tento malý deficit vynahradí na výkonu nabíjení.

Telefon OnePlus 10T totiž podporuje rychlé nabíjení SuperVOOC Endurance Edition s výkonem 150 W. Výrobce dále tvrdí, že to je zatím jejich nejrychlejší kabelové nabíjení. Baterii s kapacitou 4800 mAh tak nabije z 1 % na 100 % za pouhých 19 minut. Připomeňme ale, že OnePlus 10T není prvním modelem s tímto nabíjením. Mají jej i modely OnePlus Ace a OnePlus 10R. Tyto telefony ale mají 4500 mAh baterii a model 10R se prodává i ve verzi s 5000 mAh akumulátorem a 80 W nabíjení.

Je také potřeba dodat, že OnePlus 10T se nebude stejně rychle nabíjet ve všech regionech, kde půjde do prodeje. V Evropě a například v Indii, kde jsou zásuvky s napětím 220 V a vyšším, pojede 150 W nabíjení výše uvedenou rychlostí. Ovšem v Severní Americe, kde je většina zásuvek dimenzována na 110 nebo 120 V, klesne výkon nabíjení na 125 W. Ale i tak se telefon z 1 % na 100 % nabije za zhruba 20 minut. Telefon výrobce dodá s 160 W nabíječkou, která podporuje nabíjecí protokol PD, takže nebude problém s ní nabíjet i notebooky, tablety nebo mobilní herní konzole.