Další telefon, který odehraje svou premiéru na začátku tohoto měsíce je Moto Edge X30 Pro. Na představovačku v Číně dojde už zítra a zároveň tu Motorola uvede i véčkový skládací stroj Razr 2022. O obou telefonech toho víme už docela dost, ale v případě Edge X30 Pro stále tak trochu tápeme v tom, jak bude vypadat. U Razru v tomto směru máme jasno. Ovšem den před představovačkou nám výrobce přiblížil také design modelu Edge.

Jak vypadá model Moto Edge X30 Pro

Přestože velkým tahákem telefonu Moto Edge X30 Pro je hlavní fotoaparát s 200 MPix senzorem, není design modulu kamery nijak okázalý. Jde o větší a menší obdélníky, které leží na sobě a mírně vystupují nad úroveň zad. V menším horním obdélníku leží jeden velký senzor a pod ním dva menší. V přesahující části většího obdélníku pak najdeme LED blesk a popisek, který informuje o parametrech primárního snímače. Ve středu zadního panelu je logo Motoroly. Boční hrany zad jsou mírně zakřivené.

Na spodní hraně vidíme port USB-C, reproduktor, mikrofon a slot pro SIM kartu. Čelní panel je také na bočních hranách zakřivený pod úhlem 53° a díky tomu jsou boční rámečky téměř nulové. Brada a horní rámeček je lehce širší. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru.

Kromě renderovaných snímků telefonu Moto Edge X30 Pro výrobce také potvrdil procesor Snapdragon 8+ Gen1 a podporu rychlého nabíjení a GaN nabíječku s výkonem 125 W. Podle odhadů tipařů prý telefon podporuje i bezdrátové nabíjení s výkonem 50, ale o tom zástupci Motoroly stále mlčí. Každopádně zítra se dozvíme vše podstatné, protože čínská verze telefonu bude představena. Kdy ale dojde na globální uvedení telefonu zatím nevíme.