Zítra se nám prázdniny překulí do své druhé půlky a naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny má dnes hezké pořadové číslo 340. Kulatiny to tedy ještě nejsou, ale i přesto jsme vám v minulých dílech nabídli velkou porci čínských gadgetů, které hledáme ve slevách. Proto jsou zpravidla levnější a snažíme se, aby byly i pokud možno praktické.

Ani dnešní Vychytávky z Číny na tom nebudou jinak. Opět tu máme tři tipy, které se hodí do kanceláře či domácnosti a v horkých letních dnech poskytnou osvěžení. Takže pojďme se na ně postupně podívat.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Bezdrátová elektrická prachovka

Kdo se už někdy pokoušel vyčisti počítač nebo klávesnici ví, že ideálním pomocníkem pro tyto situace je elektrická ofukovací pistole. V podstatě funguje jako fén a díky úzké hubici se dostane i do těžko přístupných míst. Motor s 50000 otáčkami za minutu zajistí vysoký výkon a silný proud vzduchu. Baterie s kapacitou 6000 mAh zas zaručuje výdrž 15 až 30 minut intenzivní práce. V balení najdeme i čtyři typy trysek pro různé způsoby čištění. Cena ve slevě začíná na 38,71 dolaru.

Závěsný ventilátor

Pokud jste během letních veder zavření v kanceláři bez klimatizace, není to zrovna veselé. Ovšem s malým závěsným ventilátorem se pracuje hned lépe. Je konstruovaný tak, že jej snadno upevníme na horní hranu displeje notebooku a nastavíme tak, aby nám proud vzduchu chladil obličej. Případně jej můžeme uchytit i na hranu police za počítačem, nebo také na hranu klasického displeje. Rychlost proudění vzduchu je uživatelsky nastavitelná. Cena tohoto ventilátoru na Aliexpress začíná na 45,54 dolaru.

Otočná sprchová hlavice

Pokud zrovna rekonstruujete koupelnu a vybíráte koupelnové doplňky, mohla by vás zaujmout i tato otočná sprchová hlavice. Mechanizmus uvnitř hlavice ve tvaru malé vrtulky efektivně zvyšuje tlak proudící vody. Mikro trysky v hlavici také navýší tlak vody a zároveň, ve srovnání s běžnou sprchou, ušetří až 40 % spotřeby vody. Na rukojeti sprchy je tlačítko, které jedním stiskem zastaví proud vody, případně ho opět spustí. Hlavice se výborně hodí i do sprchy s nízkým tlakem vody, třeba ve vyšších patrech bytových domů. I cena hlavice ve slevě vypadá dobře, protože začíná na 1,18 dolaru.