Dosvlova na dohled je velká prezentační akce společnosti Samsung, na které představí skládací telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Je pravděpodobné, že pak se vrhne na přípravu dalších vlajkových strojů z řady Galaxy S23. Ty ale půjdou, jak je už pravidlem, na trh na začátku příštího roku. Ovšem to nebrání tomu, aby se už teď s předstihem o ně zajímali tipaři. A je také pravdou, že první zvěsti se už na síti začínají objevovat. Proslýchá se, že model Galaxy S23 a S23 Plus dostanou stejný teleobjektiv jako jejich předchůdci a podobně na tom prý bude i model Samsung Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra má stejný periskopický senzor

Na foto výbavu chystaného telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra se zaměřily stránky GalaxyClub. Jedním z taháku letošního Galaxy S22 Ultra byl hlavní fotoaparát s periskopickým senzorem s 10× optickým zoomem a rozlišením 10 MPix. Nutno dodat, že Samsung stejný teleobjektiv použil i u modelu Galaxy S21 Ultra. Jde tedy o osvědčenou klasiku. Tipaři tvrdí, že úplně stejný snímač dostane i model Galaxy S23 Ultra.

Nějaký výrazný upgrade pro Samsung Galaxy S23 Ultra se v tomto směru tedy nechystá, ale výrobce může vylepšit optiku nebo velikost snímače. Je ale otázka, jak to bude s druhým teleobjektivem. Jak víme, model Galaxy S21 a S22 měly shodně i druhý 10 MPix teleobjektiv s 3× zoomem. Sice není nic potvrzeno, ale vzhledem k tomu, že Samsung je poměrně konzervativní, patrně ponechá i druhý teleobjektiv beze změn.

Jediným větším vylepšení hlavního fotoaparátu tak zřejmě bude použití nového primárního senzoru. Tipaři upozorňují na to, že jihokorejský výrobce pravděpodobně použije svůj 200 MPix snímač Isocell HP3 nebo Isocell HP1. Ten nahradí 108 MPix snímač HM3. Co se týče přední kamery modelu Galaxy S23 Ultra, tak ten prý také zůstane stejný s rozlišením 40 MPix. Ale samozřejmě do vydání řady Galaxy S23 zbývá ještě spousta času, takže berme tyto informace s rezervou.