Možná si vzpomenete, že před nějakým časem jsme se párkrát zmínili, že společnost Lenovo připravuje další telefon ze série Legion. Zatím jej známe jen pod interním označením Legion Halo. Vzhledem k tomu, že v řadě Legion Lenovo zpravidla vydává herní stroje, předpokládali jsme, že i model Halo bude herní. Ovšem lehce matoucí byl jeho design, který je spíš klasický, bez jakýchkoli herních prvků. Telefon má za sebou certifikaci 3C a také Geekbench testy, takže je v podstatě připravený pro cestu za uživateli. To nyní potvrdil i výrobce na čínském Weibo. A potvrdil i to, že telefon půjde na trh s obchodním názvem Lenovo Legion Y70 a představovačka proběhne 13. srpna/augusta.

Specifikace Lenovo Legion Y70 podle Tenaa

Kromě výše uvedených certifikací a testů má za sebou Lenovo Legion Y70 i certifikaci Tenaa. Díky tomu se podíváme na některé z jeho specifikací a zkontrolujeme i design. Ten je v podstatě stejný, jaký jsme už viděli na renderovaných snímcích, včetně tvaru modulu hlavního fotoaparátu, který je obdélníkový se zkosenými rohy.

Certifikační výpis dále uvádí, že displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce a rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Z testovacího výpisu Geekbench víme, že Lenovo Legion Y70 pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. A v první upoutávce to nesměle naznačuje i výrobce. Telefon prošel testy s 8 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že na trh půjde víc paměťových verzí, a to až s 16 GB RAM a 512 GB interního úložiště.

Lenovo Legion Y70 má baterii s kapacitou 4880 mAh a z certifikace 3C víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Snímek telefonu na upoutávce naznačuje, že primární senzor hlavního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix a OIS a podle tipařů jej doplní 13 MPix a 2 MPix snímače. Do prodeje půjdou dvě barevné varianty, jmenovitě šedá a stříbrná. Počítáme také s tím, že na klíčové specifikace už brzy začne upozorňovat i samotný výrobce.