OnePlus chystá na začátek příštího měsíce dvě představovačky. Jednu pro globální trhy kde představí telefon OnePlus 10T. Druhá prezentační akce proběhne v Číně a tady bude debutovat model OnePlus Ace Pro. U prvního telefonu známe skoro všechny specifikace, ale druhý model je zatím tak trochu záhadou. A to i přesto, že tipaři odhadují, že jde v podstatě o stejný telefon, který půjde na globální trhy jako OnePlus 10T.

Co potvrdila certifikace MIIT u telefonu OnePlus Ace Pro

Tipaři si sice myslí, že modely OnePlus Ace Pro a 10T jsou v podstatě identické, ale výrobce zatím nic nepotvrdil. Tedy snad jen kromě toho, že jej pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 a na čínský trh půjdou stejné barevné varianty jako v případě globálního modelu 10T. Testy Geekbench zase naznačily, že jedna z paměťových verzí má 16 GB operační paměti. A tu nyní potvrdila i certifikace MIIT.

Kromě toho v certifikačním výpisu najdeme i některé další specifikace modelu OnePlus Ace Pro. Telefon má 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením 2412 × 1080 pixelů. Jeho tloušťka je 8,75 mm při hmotnosti 203,5 gramu. Dále víme, že kromě 16 GB operační paměti půjdou na trh i verze s 8 GB a 12 GB RAM. Jde tedy o první telefon OnePlus s 16 GB RAM. U interního úložiště můžeme počítat se 128 GB, 256 GB a 512 GB. Nejvyšší konfigurace tak bude 16 GB RAM a 512 GB interní paměti.

U modelu OnePlus 10T potvrdila hlavní designérka společnosti, že je zaměřený na výkon a proto nemá posuvné tlačítko Alert Slider a na optice se nepodílela společnost Hasselblad. Tento kompromis zároveň zajistí i nižší cenu. Jestliže OnePlus Ace Pro je opravdu jen přeznačený model 10T, můžeme u něj počítat s tímtéž. A v tom případě bude stejná i foto výbava, kdy hlavní kamera má 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Přední kamera má rozlišení 16 MPix. Operačním systémem je Android 12, který na čínském trhu doplní nadstavba ColorOS 12.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.