Po společnostech Qualcomm a Amazon oznámila také společnost MediaTek, že vstoupila do strategického partnerství s firmou Intel. Neznamená to nic jiného než to, že MediaTek využije 16nm výrobní technologii Intel k produkci různých čipů. Navíc jim Intel Foundry Services (IFS) poskytne širokou výrobní platformu s technologiemi pro vysoký výkon a nízkou spotřebu.

Zároveň spolupráce s novým slévárenským partnerem s významnou kapacitou ve Spojených státech a Evropě umožní MediaTeku vybudovat větší a vyváženější dodavatelský řetězec. Od výroby procesorů pro chytré telefony se tímto krokem otevírají například i možnosti výroby součástek pro notebooky. Připomeňme i to, že MediaTek již s IFS spolupracuje v oblasti produkce 5G paměťových karet.

MediaTek chce chce rozšířit své pole působnosti

To, že spolupráce s IFS otevírá MediaTeku další možnosti produkce a sníží jeho závislost na výrobě procesorů ve slévárnách TSMC, komentuje na čínské síti také renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Především potvrdil, že díky tomu získá MediaTek v budoucnu množství nových objednávek po celém světě. Jde sice o win-win spolupráci, ale i v tomto partnerství existují určitá omezení. Přesto se jistě zvýší poptávka po produktech tchajwanské firmy.

Zdá se tedy, že ambice společnosti MediaTek rostou. Z kdysi poměrně přehlíženého výrobce procesorů nižší a střední třídy se postupně stává úspěšný producent prémiových čipsetů. Svůj velký podíl na tom jistě má rozšíření portfolia o řadu Dimensity v roce 2020. V této sérii najdeme několik opravdu prémiových procesorů, o které se zajímají i etablovaní výrobci chytrých telefonů. Procesory Dimensity dnes najdeme ve velkém množství chytrých telefonů nejen díky konkurenční ceně, ale také kvalitě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.