Po společnostech Qualcomm a Amazon oznámila také společnost MediaTek, že vstoupila do strategického partnerství s firmou Intel. Neznamená to nic jiného než to, že MediaTek využije 16nm výrobní technologii Intel k produkci různých čipů. Navíc jim Intel Foundry Services (IFS) poskytne širokou výrobní platformu s technologiemi pro vysoký výkon a nízkou spotřebu.

Zároveň spolupráce s novým slévárenským partnerem s významnou kapacitou ve Spojených státech a Evropě umožní MediaTeku vybudovat větší a vyváženější dodavatelský řetězec. Od výroby procesorů pro chytré telefony se tímto krokem otevírají například i možnosti výroby součástek pro notebooky. Připomeňme i to, že MediaTek již s IFS spolupracuje v oblasti produkce 5G paměťových karet.

MediaTek chce chce rozšířit své pole působnosti

To, že spolupráce s IFS otevírá MediaTeku další možnosti produkce a sníží jeho závislost na výrobě procesorů ve slévárnách TSMC, komentuje na čínské síti také renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Především potvrdil, že díky tomu získá MediaTek v budoucnu množství nových objednávek po celém světě. Jde sice o win-win spolupráci, ale i v tomto partnerství existují určitá omezení. Přesto se jistě zvýší poptávka po produktech tchajwanské firmy.

Zdá se tedy, že ambice společnosti MediaTek rostou. Z kdysi poměrně přehlíženého výrobce procesorů nižší a střední třídy se postupně stává úspěšný producent prémiových čipsetů. Svůj velký podíl na tom jistě má rozšíření portfolia o řadu Dimensity v roce 2020. V této sérii najdeme několik opravdu prémiových procesorů, o které se zajímají i etablovaní výrobci chytrých telefonů. Procesory Dimensity dnes najdeme ve velkém množství chytrých telefonů nejen díky konkurenční ceně, ale také kvalitě.