Trh s tablety se opět dostal do dobré kondice a spousta výrobců rozšiřuje své portfolio a tato zařízení. Tablety si na své konto už připsaly například společnosti Realme, Vivo a Oppo, které do tohoto segmentu vstoupily jako nováčci. Naopak ostříleným mazákem je společnost Xiaomi, která po krátké odmlce opět vsadila na výrobu tabletů. A pozadu nechce zůstat ani značka Redmi. I ona chystá svůj historicky první tablet, na který tipaři už od jara upozorňují. Jeho obchodní název je údajně Redmi Pad 5G a na uvedení by mohlo dojít už brzy.

Tablet Redmi Pad 5G už má za sebou čínskou certifikaci 3C, která ale příliš z jeho specifikací neprozradila. A mnoho neprozradila ani reálná fotka, kterou zveřejnily stránky Xiaomiui a najdeme ji i na čínském Weibo. Každopádně si můžeme shrnout aspoň to málo, co zatím o chystaném tabletu víme a také to, co odhadují tipaři.

Redmi Pad 5G může patřit do základní třídy

Podle fotky to vypadá, že tablet Redmi Pad 5G má kovové tělo. Na zadním panelu je obdélníkový modul fotoaparátu s jedním snímačem. Víc z fotky opravdu nezjistíme. Podíváme se tedy na to, co o něm uvádějí certifikační výpisy 3C a CMIIT. Tablet má kódové označení 22081281AC a interní označení “yunluo”. Z výpisu CMIIT plyne, že podporuje 5G sítě a Wi-Fi 802.11ac. Výpis 3C zase potvrdil, že zde najdeme podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. To je jistě zajímavé, protože rychlé nabíjení u tabletů není příliš v kurzu.

Podle tipařů pak můžeme očekávat nějaké méně výkonný procesor, zřejmě z produkce společnosti MediaTek. Výrobce zřejmě vsadí na nižší výkon a tím pádem i nižší cenu. Zároveň si ale může nechat otevřená vrátka pro druhý tablet, kterému nadělí čipset s lepším výkonem. Ovšem poněkud matoucí a horší zprávou je to, že Redmi Pad údajně běží na nadstavbě MIUI Lite, která je určená pro low-endová zařízení. To je docela v rozporu s informací o rychlém 67 W nabíjením. Základní software a takto rychlé nabíjení prostě nejdou dohromady. Takže berme tyto informace s velkou rezervou.