Zhruba za týden dojde na uvedení telefonu OnePlus 10T. Pokud stále nemáte dost informací o tomto vlajkovém stroji, máme tu pro vás další porci. Je sice pravda, že toho víme už dost, ale tipaři vždy najdou něco, co se ještě na síti pořádně neprobralo. Proto se dnes podíváme na tlačítko Alert Slider, které i u tohoto modelu chybí.

Proč OnePlus 10T nemá posuvné tlačítko?

Alert Slider, tedy posuvné tlačítko, bylo poměrně dlouho spojené s telefony OnePlus. Ovšem výrobce od něj letos upustil s příchodem modelu OnePlus 10R, který představil letos v dubnu/apríli. Posuvné tlačítko sloužilo především pro rychlé uvedení telefonu do tichého režimu bez toho, aniž byste museli spustit nabídku a tichý režim aktivovat tapnutím. A právě Alert Slider a s ním i tato funkce chybí i u chystaného modelu OnePlus 10T. Dodáme i to, že tlačítko svým způsobem bylo také designovým prvkem, který odlišil telefony OnePlus od jiných.

Je možné, že někteří fanoušci z absence posuvného tlačítka nebudou zrovna nadšeni. Proto jsme na stránkách The Verge našli odpověď na to, proč Alert Slider u modelu OnePlus 10T chybí. Vše vysvětluje hlavní designérka společnosti, Hope Liu. Tvrdí, že odstranění tlačítka bylo nezbytné, aby měl chystaný model dostatek vnitřního prostoru pro další součástky. Zejména pro ty, které jsou důležité pro rychlé nabíjení a lepší signál antény. A dalším důvodem je i použití baterie s větší kapacitou.

Chystaný telefon podporuje nabíjení s výkonem 150 W a Liu zdůraznila, že pro dosažení tohoto výkonu museli konstruktéři nainstalovat dvě nabíjecí cívky. Předchozí model, OnePlus 10 Pro podporuje “jen” 80 W nabíjení, takže má pouze jednu nabíjecí cívku. Dále má OnePlus 10T také 15 samostatných antén, které zlepší příjem signálu i když držíme telefon v horizontální poloze, například při hraní her. A větší počet antén také zabírá více místa. Posuvník jako takový zabírá 30 mm², takže při jeho zachování by bylo potřeba zvětšit základní desku. A to by zvětšilo tloušťku telefonu a také jeho cenu. A zřejmě pro udržení nižší ceny upustil výrobce i od spolupráce s firmou Hasselblad, takže jejich vychytávky u foto výbavy také chybí. Liu v závěru dodává, že odstranění posuvníku a optiky Hasselblad je prostě nezbytným kompromisem pro dodržení nižší ceny.