Na začátek příštího měsíce pro nás chystá představovačku také společnost Motorola. Proběhne v Číně a debutovat tu bude telefon Moto Edge X30 Pro a také skládací véčkový model Razr 2022. V obou případech jde o prémiová zařízení a první z nich se později dostane i na globální trhy s obchodním názvem Motorola Edge 30 Ultra. A právě čínská verze tohoto stroje má za sebou už také testy Geekbench.

Co u Moto Edge X30 Pro potvrdily testy Geekbench

Především se prokázalo, že Moto Edge X30 Pro je skutečně vlajková loď s velmi dobrým výkonem. Výkonnostní skóre je opravdu vysoké. V Single-core testu získal telefon 1252 bodů a ve více jádrovém testu pak 3972 bodů. Testy také potvrdily, že telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, což jsme ale věděli už nějakou dobu. Na Geekbench čipset doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. V Číně k němu výrobce přidá i vlastní nadstavbu. Na globální trhy se zřejmě telefon dostane s téměř čistým Androidem. A prý musíme počítat i s tím, že telefon bude poněkud dražší.

Dalším velkým tahákem modelu Moto Edge X30 Pro je také foto výbava. Hlavní fotoaparát má totiž primární senzor z dílen společnosti Samsung s rozlišením 200 MPix. Doplní jej 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix portrétní snímač. I baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a k tomu i podporu rychlého nabíjení s výkonem 125 W. Ovšem tipaři hovoří i o podpoře bezdrátového nabíjení s výkonem 50 W. V rámci kapacity interního úložiště se dočkáme až 512 GB.

Doplňme i to, že čínská představovačka proběhne 2. srpna/augusta. Kdy se ale Moto Edge X30 Pro dostane na globální trhy výrobce zatím nezmínil. Pokud se podíváme zpět, za jakou dobu šel na globální trhy model Moto Edge 30 Pro, odhadujeme, že si na tento nový stroj mimo čínští uživatelé počkají jeden až dva měsíce.