Na síti se v poslední době objevují zvěsti, že Xiaomi už pilně pracuje na nové verzi své populární nadstavby MIUI. Někteří z tipařů dokonce odhadují, že MIUI 14 letos dorazí dřív než obvykle a mezi prvními telefony, které ji dostanou, budou modely série Xiaomi 13. I ty údajně výrobce představí dřív než je zvykem. A aby toho nebylo málo, jsou na čínské síti už teď k vidění screenshoty s několika novými funkcemi, změnami a vylepšeními.

Co je nového v MIUI 14

Na snímcích vidíme vývojovou verzi s označením 22.7.19. A protože Xiaomi značí vývojové verze na základě kalendářního data, v tomto případě 19. července 2022, jde opravdu o nejčerstvější verzi. Předpokládáme, že MIUI 14 je postavená na systému Android 13, i když Xiaomi umí nabídnout novou verzi nadstavby bez ohledu na verzi Androidu.

První snímky ukazují, že aplikace Galerie má novou funkci pro rozpoznávání textu. Umožní uživatelům rychle kopírovat text z nafocených dokumentů. Je tu i funkce “Tento den”, která zobrazí staré snímky pořízené v daný den. Podobnou funkci najdeme i v Google Fotky. Ta také automaticky nabízí starší fotografie pořízené v určitý den. Dále MIUI 14 přinese i podporu pro Bluetooth LE Audio a nový velmi kvalitní kodek. K tomu navíc i podporu vysílání Auracast, kdy dané zařízení v podstatě funguje jako FM rádio.

MIUI 14 má také vylepšenou bezpečnostní ochranu Anti-fraud, která označí podezřelé hovory, zprávy a aplikace. V nové verzi nadstavby najdeme i přepracované rozhraní asistenta, vylepšené rozhraní aplikace Hodiny a vylepšené notifikace. A to jistě není kompletní výčet všech novinek. Tipaři také tvrdí, že letos společnost Xiaomi nevydá přechodovou verzi nadstavby tak jako loni MIUI 12.5 a rovnou přejde z verze 13 na verzi 14.