Na chystané vlajkové telefony společnosti Motorola se tipaři zaměřili už poměrně dávno. Očekávali jsme, že výrobce telefony představí ještě v tomto měsíci, ale pak přišla zpráva, že je jejich představení odložené. Ne však na dlouho. Včera se totiž na čínské síti objevila upoutávka, která hlásí, že telefony Moto Edge X30 Pro a Razr 2022 budou debutovat už 2. srpna/augusta.

S tím, jak se uvedení telefonů blíží, zvyšuje se i intenzita informací s novými detaily. Dokonce se o chystaných strojích začínají víc zmiňovat i zástupci Motoroly. Například i šéf obchodního oddělení Lenovo už něco málo sdílí na čínské síti o modelu Moto Edge X30 Pro. Upozorňuje všechny zájemce a potenciální kupce na to, že cena telefonu je poněkud vyšší, než u modelu Edge X30. Ten jak víme pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 a jeho cena začíná na 2999 jüanech, tedy zhruba 444 dolarech.

Kolik stojí telefon Moto Edge X30 Pro?

V případě chystaného modelu Moto Edge X30 Pro prý ale máme na takovou cenu zapomenout. Důvod je celkem jasný. Nový telefon především dostane procesor Snapdragon 8+ Gen1, který je dražší. A ve druhé řadě jeho cenu také zvýší 200 MPix senzor hlavního fotoaparátu, který je zřejmě také dost drahý. Navíc Moto Edge X30 Pro je prvním telefonem, který tento snímač použije.

S ohledem na tyto komponenty nemohla Motorola udržet cenu pod 3000 jüanů. Je tedy jasné, že cena je vyšší, ale jak moc se zvedla šéf obchodního oddělení Lenovo neuvádí. A jestliže se zvedla cena na čínském trhu, zvedne se i na trzích globálních, kam Edge X30 Pro poputuje s obchodním názvem Edge 30 Ultra. K dalším specifikacím chystaného stroje patří 6,67 palcový zakřivený pOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, 4500 mAh baterie a rychlé 125 W kabelové nabíjení. Paměťová konfigurace je 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště a hovoří se i o 50 W bezdrátovém nabíjení.