Dnes se znovu vrátíme k telefonu OnePlus 10T, abychom se o něm dozvěděli něco nového. Je to dáno hlavně tím, že se jeho globální představení blíží. Na stránkách OnePlus Community proto nacházíme potvrzení některých specifikací, o kterých dříve tipaři jen spekulovali. Máme tedy už potvrzený termín představení a také design, který se mírně liší ve srovnání s modelem 10 Pro. Vzhled se změnil především u hlavního fotoaparátu, jehož specifikace už zástupci výrobce také potvrdili.

Jaká je foto výbava telefonu OnePlus 10T

Díky renderům víme, že hlavní fotoaparát modelu OnePlus 10T je trojitý. To je také nyní potvrzeno. Primární snímač má rozlišení 50 MPix a jde o senzor Sony IMX766 s velikostí 1/1,56 palce. Snímač podporuje jak optickou, tak i elektronickou stabilizaci obrazu. Druhý, 16 MPix senzor, funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 119,9 stupňů. Posledním v sestavě je 2 MPix snímač, který slouží pro makro focení. Na stránkách OnePlus Community najdeme také několik snímků, které jsou údajně tímto fotoaparátem nafocené. Vypadají celkem slušně, ale těžko říci, zda nebyly upraveny v nějaké foto editoru.

Další zajímavou zprávou je i to, že v případě telefonu OnePlus 10T se na optice už nepodílí společnost Hasselblad. Dočkáme se ale vylepšení na softwarové úrovni, Image Clarity Engine (ICE) s aktualizovaným algoritmem. Díky tomu fotoaparát pořizuje snímky rychleji a s prokreslenějšími detaily.

Jsou tu také k dispozici režimy Nightscape, TurboRAW a HDR 5.0. Dva posledně jmenované módy vyrovnají vysoký kontrast mezi osvětlením popředí a pozadí a výsledný snímek tak sjednotí. Režim Nightscape dobře poslouží pro focení za špatného osvětlení nebo v noci a snímky jsou pak jasnější, ostřejší s prokreslenějšími detaily. Informace o hlavní kameře tedy zní dobře, ale samozřejmě až reálná praxe ukáže, jak na tom kamera opravdu je.