Příští měsíc, hlavně jeho začátek, bude celkem rušný. Podobně jako v červenci/júli dojde na uvedení několika vlajkových telefonů s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Mezi ty výrobce, kteří plánují představovačku, patří i společnost Motorola. Je sice pravda, že dříve avizovali, že své telefony Razr 2022 a Edge X30 Pro s označením Frontier uvedou ještě v červenci, ale jejich představení odložili. Tipaři o tom informovali v souvislosti se skládacím modelem Razr a odhadovali, že dorazí v srpnu/auguste a nebo až v září/septembri.

Motorola přesunula představovačku na srpen

Zdá se, že tipařům jejich odhady celkem vyšly. Motorola totiž na čínském Weibo zveřejnila jednoduchou upoutávku, ve které dává na vědomí, že na 2. srpna/augusta plánuje v Číně prezentační akci, na které představí skládací model Razr 2022 a také vlajkový telefon Moto Edge X30 Pro. U druhého telefonu víme, že se následně dostane i na globální trhy, kde dostane obchodní název Moto Edge 30 Ultra. Ale zůstává otázkou, zda se i Razr 2022 podívá za hranice domovské Číny. Nicméně šance, že jej Motorola představí také globálně je vysoká.

Připomeňme, že chystaný skládací telefon Razr 2022 letos Motorola dost vylepšila a z modelu střední třídy jej změnila na prémiový stroj. Což, koneckonců, naznačuje i použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1. To je ostrý kontrast ve srovnání s předchozími generacemi, které pohání “sedmičkový” Snapdragon. Telefon má také upravený design a 6,7 palcovou vnitřní obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz. Větší je i vnější displej, který má úhlopříčku 3 palce. Hlavní fotoaparát je stále duální s 50 MPix a 13 MPix senzory. Přední kamera má 32 MPix.

Motorola Edge X30 Pro, tedy telefon který známe i pod označením Frontier, také patří k high-endovým strojům. Navíc má velmi slušnou foto výbavu, které dominuje hlavní fotoaparát s 200 MPix snímačem Samsung Isocell HP1. Dále v kameře najdeme 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv s 2× zoomem. Přední kamera má 60 MPix. I tento telefon má 6,7 palcový pOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Snapdragon 8+ Gen1 doplní až 12 GB RAM a až 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu 125 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení.