Na začátku tohoto měsíce tipaři naznačovali, že se na trh chystá další nositelnost. Tentokrát ji má na svědomí značka Amazfit a překvapivě nejde o chytré hodinky, ale o fitness náramek. Jeho obchodní název je Amazfit Band 7 a na trhu nahradí model Band 5 z roku 2020. Sice jsme nevěděli, kdy výrobce náramek představí, ale znali jsme jeho hlavní specifikace a design. Takže si vše dnes jen znovu shrneme.

Design a hlavní parametry Amazfit Band 7

Protože za výrobou náramku Amazfit Band 7 stojí firma Huami, která vyrábí náramky i pro Xiaomi je jasné, že nový Amazfit náramek má některé společné prvky jako náramek Xiaomi Band 7 Pro, který debutoval na začátku měsíce. Opět jde v rámci vzhledu o jakéhosi křížence mezi hodinkami a náramkem. Displej je větší a obdélníkový se zakřivenými hranami. Je zasazený do silikonového řemínku. Obrazovka jako taková je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,47 palce, rozlišením 368 × 198 pixelů a jemností 282 ppi. Výrobce přidal i odolnost do 5ATM.

Ve výbavě náramku nechybí biometrický senzor BioTracker 3.0 PPG, tříosý akcelerometr, geomagnetický senzor a bezdrátový ovladač Bluetooth 5.2 BLE. Rozměry jsou 42,33 × 24,36 × 12 mm s hmotností 28 gramů včetně řemínku. Náramek podporuje klasickou sadu monitoringů jako je sledování okysličení krve, tepové frekvence, spánku a stresu. Po spárování s telefonem lze na náramku přijímat různé notifikace, nastavovat budíky, připomenutí a nebo získávat informace o počasí.

Najdeme tu také více než 120 sportovních režimů s automatickou detekcí tréninku. Co ale náramku Amazfit chybí je vestavěná GPS. Ovšem po spárování s telefone lze data GPS přijímat přes Bluetooth. Náramek běží na systému ZeppOS a proto je kompatibilní jak se systémem Android, tak i iOS. K dispozici je i podpora hlasového asistenta Amazon Alexa. Baterie má kapacitu 232 mAh a podle výrobce vydrží na jedno nabití až 12 dní intenzivního používání. V úsporném režimu se výdrž prodlouží až na 28 dní. Náramek Amazfit Band 7 se už nyní dá pořídit na stránkách výrobce a nebo u některých dalších prodejců za 49,99 dolaru.