Vivo svým modelem X80 Pro zamíchalo kartami mezi vlajkovými smartphony. Většina pozornosti se soustředila na jeho fotografický systém vyvinutý ve spolupráci s ZEISS. Model se však může pochlubit množstvím vylepšení, které poskytují komplexní zážitek z jeho používání. Pojďme se podívat na méně známé funkce, které napomáhají snadnému každodennímu užívání.

1. vivo X80 Pro – Tvořte sebevědomě – Telepromter

Při nahrávání videa, například vlogu, se může snadno stát, že zapomenete, co dalšího jste chtěli říct. X80 Pro má v sobě integrované čtecí zařízení pro natáčení přední i zadní kamerou. To vám umožňuje udělat si základní osnovu či celý text až o 6000 znacích, který máte při natáčení při sobě. Je možné si pečlivě nastavit, kde na obrazovce se čtecí okno bude nacházet, jak bude velké a jak pomalu bude text postupovat. To vám umožňuje zároveň nahrávat a mluvit s jistotou.

Zkuste to: Při zahájení natáčení videa mohou uživatelé tuto funkci aktivovat pomocí Nastavení – Teleprompter v pravém horním rohu. Přidejte si osnovu nebo celý scénář a začněte nahrávat další ze svých dosud nejlepších videí. 

vivo X80 Pro

2. Dokonalé fotky díky množství pokročilých zabudovaných funkcí

Občas potřebujeme pouze lehkou, rychlou úpravu, abychom dovedli fotku k dokonalosti. Díky X80 Pro můžete upravovat i pozadí fotky, například odstranit lidi, kteří se na fotce ocitli omylem, přeměnit přeplněnou pláž v ráj jen pro vás. S funkcí Erase, kterou naleznete přímo ve fotoalbu, je tohle všechno velice snadné. Funkce integrované přímo do telefonu se už dokonce vyrovnají placeným aplikacím.

Zkuste to: Otevřete aplikaci Album, vyberte fotku, najděte ikonu Edit/Upravit dole na obrazovce. Tím způsobem se dostanete do modu úprav. Posuňte doprava a vyzkoušejte funkci Erase posouváním po části fotky, kterou chcete vymazat.

3. vivo X80 Pro – Automatická korekce perspektivy

Zkreslení perspektivy je při fotografování budov skutečnou výzvou, protože jakékoli naklonění fotoaparátu může vytvořit svislé čáry, které se naklánějí dovnitř – jde o efekt, díky kterému budovy vypadají, jako by se převracely. Profesionální fotografové vědí, jak opravit perspektivu, ale s X80 Pro je to snadné pro každého díky „Automatické korekci perspektivy (APC)“, která vám umožní pořídit dokonale rovnou fotografii jediným kliknutím. Funkce APC využívá ke korekci fotografií vestavěný gyroskop telefonu a podporuje 0,6x super širokoúhlý fotoaparát a 1x standardní hlavní fotoaparát v režimu Pro.

Zkuste to: Při fotografování budovy použijte režim Pro a povolte automatickou korekci perspektivy pomocí ikony vpravo nahoře. Zkuste vyfotit stejný záběr bez tohoto nastavení a uvidíte, jak dobře korekce funguje. 

vivo X80 Pro

4. Ovládejte infračerveným paprskem svá ostatní zařízení

Jako ideální parťák pro moderní život má X80 Pro infračervený paprsek v horní části rámečku. Ten umožňuje ovládat další zařízení pomocí aplikace Smart Remote, která je součástí přednastavení telefonů vivo. X80 Pro dokáže na dálku ovládat dvanáct typů produktů od široké škály značek, včetně klimatizací, set-top boxu, TV, TV boxu, projektoru, ventilátoru, čističky vzduchu, ohřívače vody, kamery atd. Každá domácnost má několik dálkových ovladačů, často je ale nemůže nikdo najít. X80 Pro má vestavěnou funkci, která trable s pátráním po ovladači ukončí.

Zkuste to: Jedna aplikace stačí k ovládání všeho. Smart Remote je již nainstalována v X80 Pro a umožňuje ovládat vestavěný infračervený paprsek. 

5. Zachyťte pohyb jako profík – Camera panning

X80 Pro vám nabízí další profesionální fotografickou techniku: Díky funkci Camera Panning nádherně usnadní oblíbenou, ale zároveň záludnou techniku fotografování rychle se pohybujících objektů, užívanou např. při fotografování sportu. To obvykle zahrnuje pohyb fotoaparátu tak, aby sledoval pohyb objektu během expozice, aby se vytvořil dynamický efekt s objektem zachyceným zřetelně proti lineárnímu rozostření pozadí.

Díky 50mm Gimbal Portrait Camera X80 Pro mohou uživatelé pořizovat vizuálně působivé sportovní portréty s jasným objektem a pozadím vykresleným lineárním pohybem. Jak to funguje? X80 Pro kombinuje technologii sledování pohybu na výšku, technologii segmentace člověka na pozadí a inteligentní technologii bokeh na pozadí. Výsledkem jsou silné obrazy, které zprostředkovávají rychlost, pohyb – a emoce! 

vivo X80 Pro

Zkuste to:

Při fotografování pohybujících se objektů, jako jsou auta nebo běžci, vyzkoušejte funkci Camera Panning. Vyberte Režim Portrét a aktivujte tuto funkci výběrem Nastavení stylu – Camera Panning/Pohyb fofoaparátu. Při fotografování pohybujte fotoaparátem, abyste udrželi objekt v záběru, a X80 Pro udrží objekt zaostřený pomocí skvělého rozmazání pohybu na pozadí.

6. Rychlé úložiště, na které se můžete spolehnout

X80 Pro představuje inovativní, rychlé a spolehlivé úložiště. UFS Deep Defragmentation 2.0, vyvinutý společností vivo, je založen na principu datové inteligence a utajovaného úložiště.
V závislosti na tom, jak často jsou data používána, jsou data náchylná k fragmentaci uložena odděleně, aby se snížila možnost migrace.

Uživatelské výhody: Testování ukazuje, že Deep Defragmentation 2.0 snižuje možnost vážné fragmentace o 25 % a neefektivita úložiště způsobená fragmentací je výrazně snížena. To pomáhá optimalizovat životnost paměti a zároveň zvyšuje rychlost užívání. Interní testování zjistilo, že snížená fragmentace i po delším používání pomáhá zajistit uživatelský zážitek, který zůstane rychlý: Například rychlost kopírování 4GB souborů lze zvýšit o 74,1 % a rychlost instalace velkých her lze zvýšit až o 23,1 %. Je to výhoda, která není vidět, ale uživatelé ji časem ocení.

7. vivo X80 Pro – Vylepšená odezva dotyku

Všechno začíná dotykem: haptika je vylepšena lineárním motorem osy X, který zkracuje dobu start-stop vibrací o 20 %, takže rychleji reaguje na každý příkaz. Každá vibrace je výkonná, ale také o 20 % tišší než u přechozích modelů. Společnost vivo také vyvinula vlastní vibrace pro více než 200 scénářů, takže každý dotyk – ať už psaní nebo hraní her – je propracovanější a přínosnější.

Zkuste to: Při každodenním používání si všímejte hmatových vjemů a způsobů, jak jemně podporují aktivitu na obrazovce. Věnovali jsme pozornost detailům pro váš příjemný pocit při užívání.