Tento týden se nese v duchu pekelných veder a nějaké větší ochlazení nepřinese ani začátek pracovního týdne. Ale to nic nemění na tom, že se jako každou neděli projdeme čínskými e-shopy a vybereme tři gadgety do naší rubriky Vychytávky z Číny.

V minulém dílu Vychytávky z Číny nabídly tři miniaturní elektronické gadgety a dnes se přesuneme k věcem rozměrově mírně větším. Ale opět půjde o záležitosti praktické a opět jsme je vybírali ve slevách, takže průvan v peněžence neudělají.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Praktická zkoušečka napětí

Tuto vychytávku určitě ocení nejen domácí kutilové. Hodí se totiž komukoli pro vyzkoušení, zda je elektrická zásuvka pod proudem, nebo jestli je drát trčící ze zdi “živý”. Právě pro takové chvíle je tu tato malá zkoušečka napětí s 2 palcovým displejem pro zobrazení naměřených hodnot. Nejen že detekuje napětí, ale změří i jeho výši. Zkoušečka změří napětí od 6 V až do 1000 V. Manipulace s ní je bezpečná a velmi jednoduchá a její cena ve slevě začíná na 10,58 dolaru.

Stylový věšák na klíče

V každé rodině se jistě najde hromada klíčů, které se nám povalují různě po bytě. A ve chvíli, kdy je nejvíc potřebujeme je nemůžeme najít. Trn z paty nám vytrhne například věšáček na klíče a pokud jste ještě muzikanti, můžete mít klíče pověšené stylově. Přesně takový je totiž tento nástěnný věšák ve stylu komba Fender. V jeho horní části jsou čtyři porty pro jacky, na které pomocí kroužku připevníme klíče. Zkrátka a dobře je to taková stylová blbůstka, ale není drahá. Na Aliexpress její cena ve slevě začíná na 6,64 dolaru.

Nástěnná nabíječka se čtyřmi porty

Nabíječky s více porty se jistě hodí každému, a to hlavně ve chvíli, kdy potřebujeme nabíjet najednou víc zařízení. Jako dělaná pro tyto situace je malá a snadno přenosná nabíječka se čtyřmi porty, kterou pro používání jednoduše zasuneme do elektrické zásuvky. Její maximální výkon je 30 W a najdeme zde dva porty USB-A a po jednom portu se standardem QC 3.0 a USB-C PD 3.0. Nabíječka má i malý LCD displej pro zobrazení průběhu nabíjení. Pohodlně tak nabijeme telefony, tablety, chytré hodinky, sluchátka a další zařízení. Ve slevě začíná cena nabíječky na 17,79 dolaru.