Začátkem srpna uvede společnost OnePlus na trh smartphone OnePlus 10T poháněný nejnovějším vlajkovým čipem Qualcomm. Bude se tedy jednat o další prémiový smartphone s osazeným Snapdragonem 8+ Gen 1. Navíc se objevily zvěsti, že by tento model mohl být jediným vlajkovým smartphonem od OnePlus ve druhé polovině roku. A co tedy OnePlus Ace Pro?

Oficiální datum uvedení OnePlus 10T na trh je 3. srpna. Ve stejný den se také dočkáme OS OxygenOS 13. V této tvrdé konkurenci může být software rozhodujícím faktorem. V tomto smyslu patří uživatelské rozhraní OnePlus k těm, na které dosud nebyly žádné výtky.
No, když se řekne, že nebude žádný vlajkový telefon, neznamená to, že OnePlus uvede pouze jeden model. Od čínského leakera jsme se například dozvěděli, že na cestě je nový telefon – OnePlus Ace Pro. Ačkoli hardwarové parametry telefonu nebyly oficiálně potvrzeny, i toto zařízení by mohlo být vybaveno nejnovějším čipem Qualcomm. Kromě toho by měl mít 16 GB RAM a 150W rychlé nabíjení.

OnePlus Ace Pro

ONEPLUS ACE PRO = ONEPLUS 10T

Upřímně řečeno, nemyslíme si, že OnePlus vydá dva špičkové modely najednou. Navíc při pohledu na praxi značky máme všechny důvody si myslet, že půjde o přejmenovaný OnePlus 10T. Mohlo by se tedy jednat o mezinárodní název druhého jmenovaného.

Pokud ano, znamená to, že jsme se právě dozvěděli o dvou nových vlastnostech chystaného OnePlus 10T – 16GB RAM a 150W nabíjení. Zní to celkem logicky, protože podobný smartphone již představila jiná značka z rodiny OnePlus – Realme.

Co se týče velké paměti, smartphonů s podobnou kapacitou na trhu mnoho není. Tímto krokem tedy společnost vstoupí do klubu exkluzivních smartphonů.

Samozřejmě bychom nikdy neměli vyloučit možnost, že se jedná o dva různé telefony. Ale stále je nereálné, že v současné situaci nedostatku chipsetů bude společnost pracovat na dvou vlajkových telefonech. A jak to vidíte vy?