Chen Jin, generální ředitel čínské pobočky společnosti Lenovo pro mobilní telefony, se včera zmínil o Moto X30 Pro, což je vlajková loď společnosti Motorola, která bude uvedena na trh 2. srpna. Podle zpráv bude Moto X30 Pro prvním 200MP smartphonem na světě. Toto zařízení má používat snímač Samsung HP1 a velikost tohoto snímače dosahuje 1/1,22 palce. Hlavním konkurentem tohoto smartphonu je Xiaomi 12S, který používá snímač Sony IMX707 se snímačem o velikosti 1/1,28 palce.

Kromě velkého snímače je další výhodou senzoru vysoký počet pixelů. To znamená, že zařízení bude mít vysoké rozlišení. Při fotografování stejné scény bude mít fotografie velmi vysoké rozlišení a bohatší detaily. Již dříve Chen Jin zveřejnil ukázkový snímek pořízený fotoaparátem Moto X30 Pro. Velikost tohoto snímku přesáhla 13 MB a detaily snímku byly vynikající.

MOTO X30 PRO

VÝSTUPNÍ VELIKOST SNÍMKU MOTO X30 PRO JE POMĚRNĚ VELKÁ

Fotoaparát Moto X30 Pro má však schopnost komprese snímku. Po kompresi ztratí některé detaily a velikost bude výrazně nižší. Chen Jin upozorňuje, že 200megapixelový model Moto X30 Pro přidal nový inteligentní režim vysokého rozlišení, který si interně vyvinuli. Tento snímač dokáže v automatickém režimu vyprodukovat také 50megapixelové snímky s vysokou přesností.

Co se týče konfigurace jádra, bude model X30 Pro vybaven vlajkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Toto zařízení bude mít také 50megapixelový ultraširokoúhlý fotoaparát a 12megapixelový vedlejší fotoaparát (nikoliv teleobjektiv). Velikost displeje je 6,67 palce, rozlišení FHD+ a obnovovací frekvence 144 Hz. Pod kapotou u tohoto smartphonu najdeme baterii se slušnou kapacitou. V tuto chvíli však nejsou k dispozici žádné informace týkající se velikosti baterie tohoto smartphonu. Nicméně se objevují zprávy, že toto zařízení se dočká podpory 125W super bleskové nabíjení. To je aktuálně jedna z nejrychlejších nabíjecích rychlostí smartphonů této doby.