Společnost Samsung před pár dny konečně potvrdila termín své prezentační akce Galaxy Unpacked. Jde o globální záležitost, na které uvidíme skládací telefony Galaxy Z Fold 4 a Samsung Galaxy Z Flip 4. To ale není vše, dojde i na uvedení chytrých hodinek ze série Galaxy Watch 5 a TWS sluchátek Galaxy Buds Pro 2.

Kolik bude stát Samsung Galaxy Z Flip 4 v Evropě?

My se dnes znovu podíváme na véčkový model Samsung Galaxy Z Flip 4. Přestože o něm už víme kde co a známe jeho design, určitě nás zajímá, jak na tom bude s cenou. A protože jsme Evropané, je pro nás podstatná právě ta cena, za kterou se tento stroj bude prodávat na evropském trhu. S odhadem evropských cen přispěchaly stránky Pricebaba. A rovnou můžeme říci, že jsou mírně vyšší, než u loňského modelu Galaxy Z Flip 3. Je to ale logické. Ceny narostly především díky vysoké inflaci, která prostoupila celou Evropu.

Samsung Galaxy Z Flip 4 půjde na trh v několik paměťových konfiguracích. Za verzi se 128 GB interního úložiště prý v Evropě zaplatíme 1080 euro (26460 Kč). Za verzi s 256 GB je to 1160 euro (28420 Kč). A za poslední verzi s 512 GB pak 1280 euro (31360 Kč). Zmínka o tom, že na trh jde i verze s 512 GB je jistě zajímavá, a to proto, že v minulosti tento skládací véčkový telefon nikdy neměl tak vysokou kapacitu vnitřního úložiště.

Z dalších parametrů, se kterými můžeme počítat, připomeňme vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1, 6,7 palcový vnitřní AMOLED displej a 2,1 palcový vnější AMOLED displej. Hovoří se i o větší kapacitě baterie, a to buď 3800 mAh nebo 3900 mAh. Rychlost nabíjení je starou známou klasikou společnosti Samsung a je to “jen” 25 W. Foto výbava zůstává stejná jako u loňského modelu Flip 3.