Po mnoha odhadech tipařů se nakonec před pár dny oficiálně potvrdilo, že telefon OnePlus 10T výrobce globálně představí 3. srpna/augusta. Víme také i to, že jde o vlajkový model s procesorem Snapdragon 8+ Gen1 a tipaři se donedávna svorně shodovali na tom, že je to také druhý a poslední vlajkový stroj OnePlus pro letošní rok. Ovšem nyní to vypadá, že to nemusí být až tak úplně pravda. V přípravách je prý i model OnePlus Ace Pro s procesorem Snapdragon 8+ Gen1.

Je OnePlus Ace Pro jen přejmenovaný model OnePlus 10T?

Podle všeho bude sice model OnePlus 10T představený globálně, ale na čínský trh se nedostane. Respektive dostane, ale pod novým názvem OnePlus Ace Pro. Alespoň to na čínském Weibo tvrdí známý tipař Digital Chat Station. Jistě si vzpomenete, že na jaře OnePlus na čínském trhu představil model Ace, který pak se stejnými specifikacemi o něco později uvedl v Indii jako OnePlus 10R. Nu a teď to bude zřejmě přesně naopak.

Tipař zatím potvrdil, že OnePlus Ace Pro má stejně jako model 10T procesor Snapdragon 8+ Gen1, 16 GB operační paměti a jeho baterie podporuje rychlé nabíjení s výkonem 150 W. Zmiňuje se i o zajímavé ceně, kterou nespecifikuje. O dalších parametrech ale taktně mlčí. Je pravděpodobné, že budou stejné jako u modelu 10T snad jen s výjimkou foto výbavy.

Podle stávajících zvěstí má OnePlus 10T přední kameru s rozlišením 16 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix senzor Sony IMX766 s OIS, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. OnePlus Ace Pro na tom údajně může být lépe především u rozlišení přední kamery, která může dostat až 32 MPix snímač. Hlavní fotoaparát je prý poskládaný z 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix senzorů. Lehkou změnou prý projde i design telefonu. Každopádně jde o nepotvrzené spekulace a proto počkejme s čím přijde výrobce.