Společnost Qualcomm včera představila dva nové procesory, které jsou na míru ušité pro nositelná zařízení. Jde o čipsety Snapdragon W5 Gen1 a Snapdragon W5+ Gen1. Už při představovačce výrobce naznačoval, že se oba nové čipsety objeví v prvních hodinkách ještě letos a konkrétně zmiňoval chronometry společností Oppo a Mobvoi. Uteklo sotva pár hodin a na stránkách TalkAndroid se objevila informace, že hodinky Oppo Watch 3 se Snapdragonem W5 Gen1 jsou již v přípravách a na jejich uvedení dojde na konci příštího měsíce.

Viceprezident Oppo hovoří o hodinkách Oppo Watch 3

K chystaným hodinkám Oppo Watch 3 se vyjádřil i viceprezident společnosti Oppo, pan Franco Li. Ovšem jeho vyjádření je velmi formální a zatím žádné podrobnosti o specifikacích hodinek neprozradil. Tedy snad jen kromě toho, že potvrdil použití procesoru Snapdragon W5 Gen1. Tvrdí, že právě tento nový čipset posune nositelná zařízení na novou vyšší úroveň. Vzhledem k tomu, že hovoří o sérii Oppo Watch 3 je pravděpodobné, že nových hodinek bude víc než jen jedny. Dále také zmiňuje velmi dobrý výkon chystaných hodinek, který zajistí nový procesor společnosti Qualcomm.

Zda Oppo představí hodinky Oppo Watch 3 globálně a nebo jen na čínském trhu zatím nevíme. Ale bylo by to jistě dobré, protože nositelnosti si v poslední době získaly velkou oblibu u uživatelů po celém světě. Navíc nové procesory společnosti Qualcomm jistě zvýší konkurenceschopnost nositelností, protože slibují vyšší výkon a výdrž baterie.

V závěru je potřeba zmínit, že i společnost Mobvoi pracuje na svých nových hodinkách, ale hodlá u nich použít prémiový čipset Snapdragon W5+ Gen1. Hodinky TicWatch příští generace ale dorazí později, nejspíš až někdy na podzim. Každopádně půjde o první prémiové hodinky s tímto novým “plusovým” čipsetem. I zástupci společnosti Mobvoi slibují výborný výkon, dlouhou výdrž baterie a spoustu inovací. Nechme se tedy v obou případech překvapit, co hodinky nabídnou a jak na tom v reálu budou s výkonem.