Telefon OnePlus 10T se na síti probírá už tak dlouho, že o něm víme v podstatě všechno. Malou záhadou ale bylo, kdy dojde na jeho oficiální představení na globálních trzích. Určitým vodítkem pro nás mohla být informace, že v Indii OnePlus nový telefon představí 3. srpna/augusta. Ovšem nikdo v té chvíli netušil, jestli se termín indické představovačky shoduje s termínem globálního uvedení.

Termín globálního uvedení OnePlus 10T potvrzen

Dnes už můžeme v klidu říci, že ano. Tedy indické a globální uvedení modelu OnePlus 10T proběhne paralelně. Pro globální trhy výrobce telefon představí v newyorské Gotham Hall a na stránkách OnePlus Community to potvrdil šéf OnePlus, Pete Lau. Prezentační akce je přístupná široké veřejnosti a vstupenky na ni jsou už nyní v prodeji. Pro nás, Evropany, je New York poněkud z ruky, takže se na prezentaci můžeme podívat například na oficiálním YouTube kanálu OnePlus od 16 hodin SELČ.

Lau také potvrdil, že telefon OnePlus 10T pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 a dostane ještě letos aktualizaci pro nadstavbu OxygenOS 13. Upozornil i na to, že nová verze nadstavby nabízí několik vylepšení v rámci vyšší rychlosti a výkonu, podporuje AoD, režim Zen a je prý také plně optimalizovaná. Kromě toho jsou tu i vylepšení pro hraní her a konektivitu. CEO OnePlus také zmínil, že chystaný telefon má svěží design, který se mírně liší od modelu 10 Pro.

Mezi specifikacemi OnePlus 10T najdeme 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohání jej procesor Snapdragon 8+ Gen1, baterie má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Hlavní trojitý fotoaparát tvoří 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix senzory a přední kamera má 32 MPix. Operačním systémem je Android 12.