Dnes se ještě jednou vrátíme ke společnosti Qualcomm. Kromě toho, že dnes uvedla dva zbrusu nové procesory pro nositelná zařízení, také potvrdila termín svého pravidelného summitu. Asi všichni víme, že jej pořádají každým rokem na přelomu podzimu a zimy a vždy na něm představí novou generaci vlajkového procesoru Snapdragon.

Po vlajkovém procesoru Snapdragon 8 Gen1, který Qualcomm představil loni na za začátku prosince/decembra se letos dočkáme druhé generace tohoto čipsetu. Tedy druhé generace podle nové názvosloví, které Qualcomm zavedl také loni. Půjde tak o Snapdragon 8 Gen2, na který si už teď v létě brousí zuby někteří z výrobců chytrých telefonů.

Summit společnosti Qualcomm letos proběhne dřív

To, že summit společnosti Qualcomm proběhne letos dřív, prorokovali tipaři už na konci minulého měsíce. Vycházeli z toho, že Xiaomi začalo pracovat na nových vlajkových telefonech série Xiaomi 13 a jejich uvedení plánuje na listopad/november. A jak asi všichni tušíme, tyto stroje dostanou procesor Snapdragon 8 Gen2. Takže je logické, že ještě před tím musí dojít na uvedení tohoto nového čipsetu.

Nu a dnes je tedy oficiálně potvrzeno, že Snapdragon Tech Summit proběhne na Havaji od 15. do 17. listopadu. Upoutávka na tuto akci už dokonce visí na oficiálních stránkách společnosti Qualcomm. Proč se termín summitu přesunul ze začátku prosince na půlku listopadu těžko říci. Je ale možné, že důvodem je enormní zájem čínských výrobců telefonů, kteří chtějí své stroje s novým vlajkovým procesorem chystají na “jarní festival”, respektive oslavy čínského Nového roku, kdy jim výrazně narůstají prodeje. A právě díky dřívějšímu uvedení Snapdragonu 8 Gen2 budou moci dodržet termíny dodávek nových telefonů.