Značka Vivo nám už naservírovala několik prémiových telefonů a jeden z nich, konkrétně Vivo X80 Pro, se dokonce od minulého měsíce prodává i na českém trhu. Ovšem nezapomíná ani telefony střední a základní třídy. Tyto stroje sice nemají tak pompézní představovačky jako vlajkové telefony, ale i přesto si své kupce vždy najdou. Pro levnější a levné telefony má Vivo několik produktových řad a tou asi nejpopulárnější je série Y. Na začátku tohoto měsíce se na čínském trhu začal prodávat model Y77 5G a nyní se na trh chystá i telefon Vivo Y30 5G.

Odhadované specifikace telefonu Vivo Y30 5G

První informace o specifikacích chystaného telefonu Vivo Y30 5G se nyní objevily na stránkách Pricebaba s tím, že telefon už má za sebou thajskou certifikaci NBTC, což naznačuje, že se dostane i na trhy mimo Čínu. Tipaři dále tvrdí, že jej pohání procesor Dimensity 700. Čipset sice není nejnovější, ale výrobci chytrých telefonů jej stále rádi používají, protože je levný a nabízí podporu 5G sítí. Tím pádem se 5G dostane i na levnější telefony aniž by se zbytečně zvedala jejich cena.

K procesoru Dimensity výrobce přidal až 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Je pravděpodobné, že vnitřní paměť bude možno dále rozšířit pomocí microSD karty. Telefon Vivo Y30 5G má displej typu LCD s úhlopříčkou 6,51 palce, rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 60 Hz. I tyto specifikace naznačují, že jde opravdu o levné zařízení.

Ovšem asi tím hlavním tahákem modelu Vivo Y30 5G je baterie se slušnou kapacitou 5000 mAh. Drobnou vadou na kráse je ale podpora nabíjení s výkonem jen 10 W. Telefon se tedy bude nabíjet celkem dlouho. Z odhadovaných specifikací ještě uvedeme parametry foto výbavy. Ty také příliš neohromí. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 13 MPix snímačem a sekundárním 2 MPix senzorem. Pro selfie focení je připravená 8 MPix kamera. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou FunTouch OS 12. Takový je tedy souhrn parametrů, které zatím tipaři odtajnili.